|
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢ Friday, September 25, 2020
کد خبر: 758904
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۰:۵۴
فایننشال تایمز؛
حادثه پلاسکو وارد انتخابات ریاست جمهوری شد
اکنون حادثه پلاسکو پایان یافته است و این شهردار تهران است که با طوفان شدیدی از انتقادات نسبت به این موضوع روبرو شده است.
پلاسکو1 حادثه پلاسکو وارد انتخابات ریاست جمهوری شد
به این مطلب امتیاز دهید
23.1% 76.9% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی به حادثه پلاسکو و کشمکش قدرت بر سر این جریان پرداخت و نوشت: اکنون حادثه پلاسکو پایان یافته است و این شهردار تهران است که با طوفان شدیدی از انتقادات نسبت به این موضوع روبرو شده است.

 

این روزنامه نوشت: بسیاری بر این باورند که مدیریت ضعیف و عدم رسیدگی های شهردار تهران موجب شده است تا این حادثه که موجب کشته شدن تعدادی از آتشنشانان ایرانی شد، پیش بیاید. اکنون حامیان اصلاحلات در ایران به شدت قالیباف را مقصر اصلی می دانند و خواستار استعفای وی از شهرداری تهران می باشند.

از طرفی حزب اصولگرا بر این باور است که انتقادات از وی با انتخابات آینده ایران گره خورده است.

 

 

فایننشال تایمز افزود: اکنون حادثه پلاسکو موجب شده است که کشمکش قدرت در میان مسئولان ایران در آستانه انتخابات افزایش یابد. آقای روحانی که در پرونده خود نیز توافق برجام را دارد هرچند تاکنون به طور رسمی از کاندیداتوری خود در انتخابات آینده حرفی نزده است اما به نظر می رسد که او نیز به دنبال انتخاب مجدد است. تحلیل گران بر این باورند که هرچند که اوضاع روحانی  در داخل ایران چندان خوب نیست اما اصولگرایان نیز همچنان از نبود یک شخصیت کاریزماتیک که بتواند برگ برنده ای داشته باشد، رنج می برند. به هرحال اکنون حزب اعتدال نگران است که اوضاع را به نفوذ اصولگرایان در کشور ببازد.

 

 

این روزنامه افزود: به نظر میرسید قالیباف در سال 2013 از حمایت های بیشتری نسبت به روحانی برخوردار بوده است اما چند نامزدی اصولگرایان کار را خراب کرد و حمایت اصلاحات از روحانی او را رئیس جمهور کرد. اکنون به نظر میرسد که اصولگرایان در حال کپی کردن سیاست اصلاحات در انتخابات گذشته اند.

 

 

فایننشال تایمز افزود: اصولگرایان در ایران نیز مدعی این هستند که محبوبیت روحانی در این ماه ها کاهش یافته است و بر این باورند که توافق برجام نتوانسته است اوضاع اقتصادی ایران را بهبود بخشد.

 
 
این روزنامه در پایان نوشت:  انتخابات ایران بسیاری پیچیده و واقعا غیر قابل پیش بینی است و مشخصا رهبران ایران باید یک فکر اساسی و  برنامه کامل ملی داشته باشند تا از سرنگونی کشورشان جلوگیری کنند.
 
 
 
501

 

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top