|
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ الخميس ١٣ صفر ١٤٤٢ Thursday, October 1, 2020
کد خبر: 758922
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۹
رادیو فرانسه؛
برغم هشدار آمریکا ایران به آزمایشات موشکی‌ ادامه می‌دهد
«سردار حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، ضمن پشتیبانی از آزمایش اخیر موشکی این کشور ادعا کرد که این آزمایش هیچ مغایرتی با توافقات اتمی ایران ندارد...»
سردار دهقان برغم هشدار آمریکا ایران به آزمایشات موشکی‌ ادامه می‌دهد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سایت رادو فرانسه با انعکاس سخنان وزیر دفاع ایران نوشت: سردار حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، ضمن پشتیبانی از آزمایش اخیر موشکی این کشور ادعا کرد که این آزمایش هیچ مغایرتی با توافقات اتمی ایران ندارد و هیچ اراده ای نیز نمی تواند مانع از ادامۀ این آزمایشات شود. حسین دهقان سپس افزوده است که جمهوری اسلامی ایران با سرعت و دقت بیشتر برنامه های موشکی اش را ادامه می دهد.

 

در اقدامی جداگانه ۲۲۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه ای آزمایش موشکی این کشور را در جهت تقویت بنیه دفاعی جمهوری اسلامی و بازداشتن تهاجم های احتمالی دشمن دانسته و گفتند که آزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ناقض قطعنامه های شورای امنیت از جمله قطعنامۀ ۲۲۳۱ نیست.

 

با این حال، دولت آمریکا ودیگر قدرت های غربی آزمایش اخیر موشکی ایران را خطرناک و نگران کننده و ناقض قطعنامه های شورای امنیت دانسته اند. نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل، خانم نیکی هیلی، هشدار داده است که دولت آمریکا اقدام تهران را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top