خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ السبت ٣ شعبان ١٤٤١ Saturday, March 28, 2020
کد خبر: 761792
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۱۷:۴۷
زنی که تروریست های بوکوحرام را شکار می کند +ببینید
فتنه انگیزی ها و تجاوزکاری های گروه تروریستی و تکفیری داعش اصلاً به عراق و سوریه محدود نیست چرا که همپیمانان داعش در بسیاری از نقاط دنیا از جمله نیجریه نیز دست به کشتار و آشوب می زنند.
با «عایشه» آشنا شوید؛ یک «شکارچی» تروریست های بوکوحرام زنی که تروریست های بوکوحرام را شکار می کند +ببینید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از گاردین، به جز ارتش نیجریه گروه های مقاومت مردمی در این کشور وجود دارند که مجبور شده اند علیه فتنه گری تکفیری های بوکوحرام بایستند. یکی از این گروه ها، شکارچیان بوکوحرام است.

 

گروه شکارچیان بوکوحرام را یک زن ۳۸ ساله به نام «عایشه گومبی بوکاری» رهبری می کند که به یکی از قهرمانان ملی نیجریه تبدیل شده است. عایشه در نیم ساعتی مدرسه چیبوک در استان بورنو در شمال نیجریه زندگی می کن؛ چیبوک همانجایی است که بوکوحرام ۲۰۰ دختر مدرسه ای آن را ربود.

 

عایشه که در نیجریه به ملکه شکارچی معروف شده یکی ازدهها گروه شکارچی بوکوحرام در این کشور است اما تنها گروهی است که در میان آنها، زن دیده می شود. عایشه میگوید اگر ارتش نیجریه- که چندان نیروی کارآمدی هم نیست- به آنها سلاح و کمک برساند، حتی می توانند دختران «چیبوک» را هم آزاد کنند؛ چرا که محل اختفای آنها در جنگل «سامبیسا» را می دانند.

 

مردان و زنان تحت امر عایشه همیشه و در هنگام عزیمت به جبهه نبرد از زیر گیاهی خاص عبور داده می شوند تا رویین تن شوند. به تصاویر گاردین از گروه شکارچیان بوکوحرام به رهبری زنی به نام عایشه توجه کنید.

 

 

 

شفقنا/222

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top