خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ الأحد ٤ شعبان ١٤٤١ Sunday, March 29, 2020
کد خبر: 765164
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۰۷:۳۳
موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک؛
مهمترین عامل نظامی برای امنیت ایران
«زرادخانه موشکهای بالیستیک ایران مهمترین عامل بازدارندگی و تامین امنیت کشور است ...»
موشک مهمترین عامل نظامی برای امنیت ایران
به این مطلب امتیاز دهید
34.8% 65.2% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک، به روال هر ساله، سه شنبه ۲۶ بهمن، ارزیابی خود را از قدرت نظامی و هزینه‌ دفاعی ۱۷۱ کشور جهان در کتابی تحت عنوان «موازنه نظامی ۲۰۱۷» در ۵۰۴ صفحه انتشار داد. این موسسه که دفتر مرکزی آن در لندن است، در زمینه امنیت جهانی، خطر‌های سیاسی و درگیری‌های نظامی تحقیق می‌کند

 

.

به نوشته رادیو فردا در بخشی از این گزارش به هزینه ها و توان نظامی ایران اشاره شده است:

 

 

گزارش موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک، هزینه نظامی ایران را در سال ۲۰۱۶میلادی ۱۵.۹ میلیارد دلار تخمین زده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۱۲ در صد افزایش نشان میدهد.

 

 

جنگ افزار های ایران، بر اساس این گزارش، قدیمی است ولی پرسنل نظامی آن چه در ارتش و چه در سپاه پاسداران مجرب اند و زرادخانه موشکهای بالیستیک ایران مهمترین عامل بازدارندگی و تامین امنیت کشور است.

 

 

گزارش مذکور با اشاره به درگیربودن سپاه پاسداران در جنگ داخلی سوریه و حمایت از بشار اسد، نیروی قدس را مهمترین بازوی نظامی برون مرزی ایران میداند و اضافه میکند که روسیه از پایگاه هوایی نوژه درخلال سال ۲۰۱۶ برای اجرای عملیات هوایی و بمباران در سوریه استفاده کرده است.

 

 

نیرو های مسلح ایران از کهنگی سلاحهایی که در اختیار دارند رنج میبرند، گو اینکه ابتکار و بهره گیری از تاکتیک های جنگ نامتقارن میتواند تا حدی این کمبود را جبران کند.

 

 

صنایع نظامی ایران در مقایسه با صنایع مشابه در سطح منطقه توسعه یافته محسوب میشوند و نیروهای مسلح قادرند تعمیر و نگهداری ساز و برگ نظامی نظامی شان را خود انجام دهد.

 

111

 

کلیدواژه ها:
اسد  |  ارتش  |  رادیو فردا  |  موشک  |  نظامی  |  سوریه  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top