|
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ الاثنين ٣ صفر ١٤٤٢ Monday, September 21, 2020
کد خبر: 769953
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۰۷:۰۲
خودرو اتوماتیک سایپا چند میلیون تومان قیمت خورد؟ / ببینید
مراسم رونمایی ازکوئیک ، محصول جدید سایپا با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت،‌ عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن، ‌مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و جمعی از کارکنان این شرکت برگزار شد.
کوئیک خودرو اتوماتیک سایپا چند میلیون تومان قیمت خورد؟ / ببینید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، علی لاریجانی  رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از خودروی گفت: باید قبول کنیم بعد ایمنی و مسائل محیط زیستی در صنعت خودرو مورد توجه قرار گیرد، چون برخی مشکلات در کشور به این امور بر می‌گردد که در صورت توجه کم به آن مخاطرات  و مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

 

وی افزود: نمی گویم همه سهم تصادفات در کشور بخاطر خودرو است که سهم آن معلوم است، اما هر چه بیشتر به بعد ایمنی خودروهای تولید توجه شود آرامش مردم و به دنبال آن آسایشی در کشور ایجاد می شود.

 

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به گزارش های وزیر صنعت و مدیر عامل شرکت سایپا در مورد وضعیت این شرکت خودروسازی گفت: گزارش های داده شده خوشحال کننده بود و بنده نیز بازدید کوتاهی از این شرکت داشتم که در مجموع می توان وضعیت را خوشحال‌کننده توصیف کرد، گرچه بازدید از سایپا یک روز کامل وقت می خواهد تا ابعاد مختلف کار را بتوان از نزدیک دید و درک کرد.

 

وی با بیان اینکه سایپا از واحدهای تولیدی مهم کشور است گفت: این شرکت خودرو سازی در دورانی دچار فراز و فرودهایی شد که ما نگرانی هایی از وضعیت به وجود آمده برای آن داشتیم. صنعت خودرو سازی بخش مهم و پایه ای در صنعت کشور است که باید گام های بلند در طول ادوار مختلف برای آن برداشت.

 

لاریجانی  ادامه داد: اینکه در شرکت سایپا بین کارکنان همدلی و همبستگی به وجود آمده بسیار مهم است که این نشان‌دهنده موفقیت مدیریت این شرکت برای ایجاد همبستگی است.

 

 

رئیس مجلس با بیان اینکه در قانون برنامه سهم صنعت از تسهیلات بانکی مشخص شده است، گفت:  اعتقاد ما بر این است که نباید سهم صنعت از تسهیلات بانکی میلی باشد و وزیر برای آن چانه بزند. باید این جایگاه مشخص باشد که در همین راستا در قانون برنامه مجلس مصوب کرد که ۴۰ درصد از تسهیلات بانکی به صنعت اختصاص یابد.

 

در ادامه مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در سخنانی  از عرضه سالانه یک محصول جدید از سوی این شرکت خبر داد.وگفت: در حال حاضر سهم بازار سایپا در بازار خودرو کشور به ۴۱ درصد افزایش یافته است.

 

وی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سالانه یک محصول جدید با برند سایپا عرضه خواهد شد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن در حوزه صادرات نیز طبق قرارداد منعقد شده با شرکت سیتروئن این شرکت متعهد شده که ۳۰ درصد از محصولات تولیدی در ایران را در شبکه فروش جهانی خود عرضه کند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر تولید روزانه سایپا به بیش از ۲۵۰۰ دستگاه افزایش یافته است. در حالی که سال گذشته در مقاطعی تولید روزانه ۳۰۰ دستگاه کاهش یافته بود.

 

وی افزود: در گذشته سرمایه ثبتی سایپا ۱۷۰۰ میلیارد تومان و زیان انباشته پایان سال ۱۳۹۳ معادل ۴۲۰۰ میلیارد تومان بود بنابراین از نظر قانون تجارت سایپا و تمام زیرمجموعه‌های آن در شرایط ورشکستگی و مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت بودند.

 

جمالی با بیان اینکه در آن شرایط با تصویب مجلس شورای اسلامی و مصوبه آن توانستیم از فرصت استفاده کرده و در پایان سال گذشته به تجدید ارزیابی از محل سرمایه‌گذاری مالی بلندمدت بپردازیم، تصریح کرد: به این ترتیب در پایان سال گذشته سرمایه سایپا از ۱۷۰۰ میلیارد تومان به نزدیک ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

 

مدیر عامل سایپا ادامه داد: با این اقدام شرکت سایپا و تمام زیرمجموعه‌های آن از زیاندهی خارج شده و توانستند مجددا با سیستم بانکی تعامل کرده و در پی آن تولید روزانه شرکت نیز افزایش یافت.

 

وی افزود: در آن ایام در مواقعی روزانه ۱۶ میلیارد تومان انصراف از فروش داشتیم در حالی که فروش شرکت کمتر از یک میلیارد تومان بود با این حال با اجرای طرح اتوخدمت مشکلات برطرف شده و ظرف یک هفته از سوی پرسنل سایپا ۶۴ میلیارد تومان به حساب این شرکت واریز شد.

 

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب با مجموعه اقدامات صورت گرفته سایپا از زیان‌دهی خارج شده و تولید روزانه شرکت نیز به بیشترین مقدار آن در طول ۵۰ سال گذشته افزایش یافته است.

110

این اخبار داغ را از دست ندهید:

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top