|
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١ Tuesday, May 26, 2020
کد خبر: 772571
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۰۹:۲۵
دو شیطان مسلح پایتخت دستگیر شدند / در پوشش مسافربری چه کارها که نمی کردند!
دو شیطان مسلح پایتخت که پس از ربودن پسر جوان هنگام سرقت او را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
دستگیری111 دو شیطان مسلح پایتخت دستگیر شدند / در پوشش مسافربری چه کارها که نمی کردند!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، ساعت 23 روز 27 مهر امسال فردی با مراجعه به کلانتری 171 مصطفی خمینی اعلام داشت که توسط دو سرنشین یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ مورد سرقت مسلحانه و همچنین آزار و اذیت قرار گرفته و سارقین وی را در تاریکی شب ، در اتوبان خلیج فارس از ماشین پیاده و از محل متواری شدند.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور قاضی رحمتی ، رئیس شعبه 101 کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهر آفتاب ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 9 شب برای ارسال چند تخته فرش ، به پایانه ی مسافربری جنوب رفته و پس از تحویل کالا از ترمینال خارج و به قصد مراجعت به محل کار خود در محدوده میدان منیریه، سوار یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ شدم. ابتدا قصد داشتم تا در صندلی شاگرد راننده بشینم اما بر روی صندلی یک کارتن قرار داشت . هنگام سوار شدن به صندلی عقب خودرو، جوان دیگری نیز به عنوان مسافر در صندلی عقب نشسته بود. کمتر از یک دقیقه از حرکت ماشین نگذشته بود که سرنشین صندلی عقب ، از پشت صندلی راننده اقدام به خارج کردن یک قبضه اسلحه کمری کرد و بعد با تهدید اسلحه به من گفت: "سرت را پائین بیاور" و در ادامه ، با تهدید یک قبضه چاقوی بزرگ ، اقدام به بستن دستان و چشمانم کرد ؛ این شخص در حالیکه چاقو را زیر گلویم گذاشته وفشار می داد، گوشی تلفن همراه ، عابربانک و رمز آن ، ساعت مچی و 380 هزار وجه نقد مرا سرقت کرد اما با این وجود به سرقت راضی نشد و در حالیکه پیش از آن و با تهدید اسلحه دستان و چشمانم را بسته بود ، مرا مورد آزار و اذیت قرار داد. نهایتا در تاریکی شب ، آنها مرا در حاشیه اتوبان یادگار امام از ماشین پیاده کرده و از محل دور شدند.

 

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب های عابربانک مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقان با مراجعه به یکی از شعب بانکی در شهرستان واوان اقدام به برداشت تمامی وجوه نقد داخل حساب مالباخته کردند ؛ در ادامه و با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام حمید 32 ساله شدند.

 

با شناسایی دقیق تصویر حمید توسط مالباخته به عنوان سرنشین صندلی عقب خودرو 206 ، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با بهره گیری از اقدامات پلیسی ، مخفیگاه و محل ترددش در رباط کریم مورد شناسایی قرار گرفت. برابر اطلاعات بدست آمده از تحقیقات نامحسوس پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که حمید . یکی از افراد شرور و اراذل و اوباش منطقه است. سرانجام در ساعت 12:30 چند روز قبل حمید حین تردد با یک دستگاه خودرو نیسان در شهرستان بهارستان دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به انجام سرقت مسلحانه اعتراف و در ادامه یکی از دوستانش به نام علی 21ساله را به عنوان راننده خودرو 206 سفید رنگ معرفی کرد. با شناسایی همدست متهم بعنوان دیگر عضو سارقین مسافربرنمای مسلح و همچنین یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت ، مخفیگاه وی در شهرستان واوان - منطقه سبزدشت شناسایی ، او نیز در مخفیگاهش دستگیر و خودرو 206 سفید رنگ مورد استفاده در سرقت نیز در داخل پارکینگ محل سکونت متهم شناسایی ، توقیف و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

 

سرهنگ کاراگاه حمید کرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت:با توجه به کشف چندین دستگاه گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر ، کشف یک قبضه اسلحه کمری ، اعتراف صریح متهمان به ارتکاب سرقت مسلحانه از مالباخته ، سوابق متهمان در ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان و سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی رئیس شعبه 101 کیفری دادگاه عمومی و انقلاب شهر آفتاب صادر شده است. لذا شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

ایران

110

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

فقط اعدام

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top