|
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ السبت ١٤ شوّال ١٤٤١ Saturday, June 6, 2020
کد خبر: 773159
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۶:۲۶
اعتراض گسترده به حکم ضدحجاب دیوان دادگستری اروپا
دیوان دادگستری اروپا دیروز، ۲۴ اسفند، با صدور حکمی مبنی بر اینکه کارفرمایان حق دارند کارکنانشان را از پوشیدن حجاب منع کنند، اعتراضات زیادی را میان جوامع مسلمان اروپایی برانگیخت.
دیوان دادگستری اروپا  اعتراض گسترده به حکم ضدحجاب دیوان دادگستری اروپا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از پایگاه خبری «Muslim News»، عالی‌ترین مرجع قضایی اتحادیه اروپا با صدور حکمی اعلام کرد که کارفرمایان در کشورهای عضو اتحادیه حق دارند کارکنانشان را از «پوشیدن هرگونه نماد سیاسی، فلسفی یا مذهبی آشکار» از جمله حجاب منع کنند. این اولین باری است که دیوان دادگستری اروپا درباره پوشش اسلامی حکم می‌دهد.

 

شورای مرکزی مسلمانان در آلمان با انتقاد شدید از این حکم اعلام کرد: این حکم حتی با آزادی‌های اولیه تأکید شده در کنوانسیون‌های اروپایی حقوق بشر در تناقض است.

 

این شورا اعلام کرد: قضات دیوان دادگستری اروپا با این حکم درها را به روی تبعیض بیشتر علیه زنان مسلمان در اروپا باز کرده و توان آنان را برای اعتراض به اقدامات تبعیض‌آمیز کاهش داده‌اند.

 

شبکه اروپایی مقابله با نژادپرستی نیز با محکوم کردن این حکم آن را «ایجاد ممنوعیت برای مسلمانان» خواند.

 

رسیدگی دیوان دادگستری اروپا به این مسئله پس از آن آغاز شد که یکی از کارکنان شرکتی امنیتی در بلژیک برای به سر کردن روسری از کار اخراج شد و دیوان عالی بلژیک رسیدگی به این پرونده را به دیوان دادگستری اروپا ارجاع داد.

 

در فرانسه نیز مشتری یک شرکت از آن‌ها خواست تحلیلگر زن این شرکت در جلساتشان بدون حجاب حضور یابد. این زن درخواست برداشتن حجاب در جلسات را نپذیرفت و از کار اخراج شد.

 

ایکنا/222

 

کلیدواژه ها:
دیوان  |  دادگستری  |  محجبه  |  اروپا  |  حجاب  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top