|
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 28, 2021
کد خبر: 773463
نظرات: 6
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۶:۰۰
امریکن کانسروتیو؛
وعده حمله به ایران/ جنگی با تلفات زیاد
«با وجود تاکید ترامپ بر اینکه تمامی گزینه ها علیه ایران روی میز است، در واقع ترامپ انتخاب های محدودی دارد... این جنگ تلفات زیادی برای نیروهای آمریکایی در پی خواهد داشت.»
ناو آمریکایی وعده حمله به ایران/ جنگی با تلفات زیاد
به این مطلب امتیاز دهید
66.2% 33.8% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه امریکن کانسروتیو (American Conservative) با انتشار گزارشی به لفاظی های ترامپ علیه ایران پرداخته و از عملی نشدن آن ها سخن به میان آورده است.

 

در بخش هایی از این گزارش می خوانیم:

«به نظر می رسد دولت ترامپ بعد از چند هفته رجز خوانی علیه ایران، اکنون به آرامی در حال کم کردن لفاظی های خود است؛ ترامپ وعده داده بود که همه گزینه ها علیه ایران روی میز است و اگر اشتباهی از کشتی های ایرانی سر بزند آن ها را هدف خواهد گرفت و از آب بیرون خواهد انداخت؛ اما چه کاری انجام داد؟

 

هر چند در خاورمیانه هر پچ پچ و گفتگویی که در واشنگتن صورت می گیرد را به سختی مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند و به گمانه زنی در رابطه با رویارویی آمریکا با ایران می پردازند.


اما باید گفت با وجود تاکید ترامپ بر اینکه تمامی گزینه ها علیه ایران روی میز است، در واقع ترامپ انتخاب های محدودی دارد؛

 

- اعمال تحریم علیه ایران در گذشته هرگز موفقیت آمیز نبوده و قدرت های جهانی در اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران شرکت نخواهند کرد.

- فعالیت های خرابکارانه مانند توطئه انقلاب رنگی، تبلیغات ضد ایرانی و جنگ سایبری نیز با توجه به هوشیاری تاریخی ایران، بیهوده است.

- لغو توافق هسته ای نیز -که ترامپ تهدید به آن کرده بود- موجب منزوی شدن آمریکا است نه ایران.

- حمله به ایران نیز که اقدامی بعید است و ترامپ به دنبال ورود به یک جنگ و درگیری دیگر در خاورمیانه نیست؛ این رویارویی بسیار پرهزینه خواهد بود و ترامپ را به درگیری با قدرت های بزرگ جهانی خواهد کشاند؛ در حالی که ترامپ به دنبال تجارت با آن ها است.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «تمامی تحولات اخیر در سوریه (تسلیم شدن کردهای تحت حمایت آمریکا در مقابل ارتش سوریه)، عراق (پیشروی گسترده ارتش عراق علیه داعش در موصل با پشتیبانی نیروهای شیعی تحت حمایت ایران) و یمن (که عربستان تلاش دارد با اتحاد با القاعده کار خود را پیش ببرد)، در ظاهر به نفع ایران و به ضرر آمریکا و متحدانش است؛ البته ترامپ قطعا برنامه ها و جاه طلبی هایی در ذهن دارد و دنبال استفاده از ایران در راستای دستیابی به آن ها خواهد بد.»


این پایگاه آمریکایی در عین حال از احتمال وقوع جنگی تصادفی میان ایران و آمریکا در خلیج فارس سخن به میان آورده و می نویسد: «آتش یک جنگ جدید در خلیج  فارس می تواند به صورت تصادفی میان ایران و آمریکا برافروخته شود و این جنگ تلفات زیادی برای نیروهای آمریکایی در پی خواهد داشت.»

 

 

506

کلیدواژه ها:
ترامپ  |  حمله  |  آمریکا  |  جنگ  |  ایران  | 
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top