|
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Sunday, October 25, 2020
کد خبر: 773763
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۷
دبیر کل خانه اقتصاد ایران ؛
هرگاه رکود و بیکاری ازبین رفت، اقتصاد مقاومتی محقق شده است
مسعود دانشمند گفت: افزایش اشتغالزایی در صنایع بزرگی همچون فولاد اتفاق افتاده اما صنایع کوچک و متوسط که سهم زیادی در توسعه شاخص‌های اشتغالزایی دارند، همچنان در بحران به سرمی برند.
اقتصاد مقاومتی1 هرگاه رکود و بیکاری ازبین رفت، اقتصاد مقاومتی محقق شده است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  مسعود دانشمند ،دبیرکل خانه اقتصاد ایران در گفتگو با خبرنگاراقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،در پاسخ به این پرسش که آیا اقتصاد مقاومتی محقق شده، گفت:بر اساس تعریف، محقق شدن اقتصاد مقاومتی منوط به افزایش توانمندی داخلی و رونق صادرات بر اساس تولید ملی است .آیا در حال حاضر ما از رکود خارج شدیم و یا اشتغال توسعه پیدا کرده و صادرات افزایش داشته است؟

وی در ادامه افزود: افزایش اشتغالزایی که وزیر صنعت اعلام کرد در صنایع بزرگی همچون فولاد اتفاق افتاده اما صنایع کوچک ومتوسط که سهم زیادی در توسعه شاخص های اشتغالزایی دارند ،همچنان در حالت بحران به سرمی برند.

دانشمند با اشاره به وابستگی بیمارگونه اقتصاد کشور به صادرات نفت ،اذعان داشت :باید مقایسه کنیم که یک میلیون دلار صادرات نفتی در مقابل یک میلیون دلار صادرات غیرنفتی چقدر ایجاد اشتغال می کند، مسلم است که این صادرات غیرنفتی است که می تواند در جهت ایجاد ارزش افزوده گام موثرتری بردارد.

وی همچنین در پایان تاکید کرد:متاسفانه بخش عظیمی از صادرات غیرنفتی ما مربوط به صادرات مواد خام معدنی و یا حوزه های دیگر است و این امر موجب شده تا کمترین بهره برداری را از ذخایر عظیم کشور  داشته باشیم.

باشگاه

110

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

رکود عامل پیشرفت وتوسعه با قدرت است

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top