|
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ الخميس ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٢ Thursday, January 28, 2021
کد خبر: 773767
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۷:۳۰
کارشناس نظام بانکداری؛
بازار جاعلان اسکناس های تقلبی کساد است/ از کارت های الکترونیکی استفاده کنید
صفری گفت: استفاده صد در صدی مردم از بانکداری و کارت های الکترونیکی ،بازار جاعلان پول های تقلبی را به صفر خواهد رساند.
نقدینگی
پول1
یارانه1
نقدینگی1 بازار جاعلان اسکناس های تقلبی کساد است/ از کارت های الکترونیکی استفاده کنید
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، صفری کارشناس نظام بانکداری درباره وجود پول های تقلبی در بازار شب عید اظهار داشت: امروزه نسبت به گذشته حجم و میزان پول های تقلبی در بازار و بین مردم و کسبه بسیار بسیار کم شده،این اتفاق به دنبال پیگیری های انجام شده از سوی نیروی پلیس ، اطلاع رسانی های انجام شده و افزایش آگاهی مردم محقق شده است.

 

کارشناس نظام بانکداری ادامه داد:آمارجرم و جرائم در رابطه با پول های تقلبی کاهش یافته ،ولی باید اذعان داشت که این موضوع به میزان بسیار محدودی همچنان در جامعه وجود دارد.

 

صفری تاکید کرد:از آنجایی که اکثر مردم از کارت های الکترونیکی استفاده می کنند به نظر می رسد دوره پول فیزیکی به سر آمده است .

 

وی ادامه داد:اما با این حال اگر تمامی مردم به استفاده از بانکداری و کارت های الکترونیکی  روی بیاورند ،وجود پول های تقلبی به صفر خواهد رسید.

 

کارشناس نظام بانکداری عنوان کرد: وقتی چک پول های تقلبی دربازار شایع شد،مردم از طریق اطلاع رسانی از رسانه ها آگاه شدند،از این رو بازار جاعلان در این خصوص کساد شد.

 

صفری با اشاره به اینکه با ورود هر پول جدید به بازار جاعلان وارد عمل می شوند،افزود:کپی های رنگی ابزاری است که جاعلان از آن استفاده و به انتشار پول های تقلبی در بازار دامن می زنند.

 

وی درباره نحوه شناسایی پول های تقلبی هم گفت:مردم با استفاده از دستگاههای ماوراء بنفش یا سایر دستگاهها می توانند پول های تقلبی را تشخیص دهند،ضمن اینکه نوع کاغذ پول های تقلبی کاملا هویت جعلی بودن آنهارا نشان می دهند.

 

صفری ادامه داد:همچنین اصناف درحال حاضر به دستگاههایی مجهز شده اند که از طریق آن پول های تقلبی را شناسایی می کنند.
 

کارشناس نظام بانکداری در پایان گفت:برای حذف بازار پول های تقلبی باید مردم را به استفاده صد درصدی از بانکداری الکترونیک سوق دهیم.

باشگاه

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top