|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 773785
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۸:۱۴
سومریه نیوز؛
درخواست آیت الله مدرسی از اردوغان
آیا دیگر کافی نیست که از کوبیدن درهای اروپا دست بکشید؟ آیا وقت آن نرسیده است که به محیط اسلامی بازگردید و با میهن بزرگ خود درآمیزید؟
آیت الله مدرسی درخواست آیت الله مدرسی از اردوغان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، یکی از مراجع برجسته شیعیان در عراق در سخنانی رئیس‌جمهوری ترکیه را به بازگشت به آغوش امت اسلامی و ترک اروپا فرا خواند.

 

سایت شبکه سومریه نیوز ضمن انعکاس این خبر عنوان کرد آیت‌الله محمدتقی المدرسی، مرجع دینی برجسته شیعیان عراق در اظهاراتی "گمراه شدگان توسط داعش که دستانشان به خون عراقی‌ها آلوده نشده است" را به توبه دعوت کرد و رهبران عراقی را مسئول بازگرداندن وحدت به ملت عراق بعد از پایان جنگ علیه تروریسم دانست.

 

وی در بیانیه هفتگی خود گمراه شدگان توسط داعش را به توبه و بازگشت به آغوش میهن فراخواند و گفت: کشور ضمانت می‌کند که محاکمه عادلانه‌ای را در حق آنها انجام دهد. هدف اسلام از هر جنگی چیزی نیست مگر صلح و این امر در مورد خاطیان نیز جریان دارد.

 

این مرجع عراقی از مردم عراق خواست تا حمایت بیشتری از نیروهای مسلح به عمل آورند و آوارگانی را که به دلیل عملیات نظامی شهرهای خود را ترک کرده‌اند پذیرا باشند. وی از رهبران عراق خواست تا اقدام جدی برای بازگرداندن یکپارچگی و وحدت به مردم این کشور بعد از پیروزی پیش بینی شده علیه تروریسم صورت دهند.

 

این مرجع شیعیان عراق گفت: ماموریت بزرگی پیش روی ماست که در پر کردن شکاف از طریق ایجاد نهادهای ملی فرا حزبی و فرقه‌ای و قومی نمودار می‌شود.

 

وی تاکید کرد: اسلام میانه‌رو، سرپناهی محکم است که همه اقشار عراقی‌ را در خود جای می‌دهد و قانون اساسی مرجع خوبی برای مهار اختلافات در جامعه است.

المدرسی دانشمندان اسلام و دانشگاهیان و رهبران سیاسی را به گفت‌وگو از طریق ده‌ها تریبون برای دستیابی به باورهای همسو و توافق درخصوص اهداف ملی مشترک فراخواند.

 

وی درخصوص مسائل بین المللی از ترکیه، همسایه عراق خواست تا قبل از آنکه فرصت از دست رود به آغوش اسلام بازگردد و خطاب به اردوغان گفت: آیا دیگر کافی نیست که از کوبیدن درهای اروپا دست بکشید؟ آیا وقت آن نرسیده است که به محیط اسلامی بازگردید و با میهن بزرگ خود درآمیزید؟

المدرسی اظهار داشت: برخی در اروپا هنوز در فضای جنگ صلیبی زندگی می‌کنند و شما باید به آغوش امت اسلامی بازگردید.

پیشتر این مرجع دینی از عراق، ترکیه و ایران خواسته بود تا اتحادی کنفدرالی تشکیل دهند که منجر به ایجاد ایالت‌های اسلامی یکپارچه می‌شود.

وی همچنین از دولت آمریکا خواست تا ریشه‌های تروریسم را بخشکاند.

 

ایسنا

506

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top