|
پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٠ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, November 26, 2020
کد خبر: 773918
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۰
درخواست چین از طرف‌های توافق هسته‌ای
نماینده دائم چین در سازمان ملل خواستار پایبندی همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای ایران و همچنین تلاش جامعه بین‌المللی در زمینه منع اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی شد.
ی درخواست چین از طرف‌های توافق هسته‌ای
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نماینده دائم چین در سازمان ملل خواستار پایبندی همه طرف‌ها به توافق هسته‌ای ایران و همچنین تلاش جامعه بین المللی در زمینه منع اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی شد.

به گزارش شبکه سی‌سی‌تی‌وی، نماینده دائم چین در سازمان ملل ضمن تاکید بر پایبندی همه طرف‌ها به برجام، خواستار تلاش جامعه بین المللی برای دستیابی به اهداف تعیین شده در زمینه منع اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی و بردباری همه طرف‌ها در مناطق دارای تنش شد.

سی‌سی‌تی‌وی گزارش داد «لی جی یی» این درخواست را در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی گزارش کاری کمیته قطعنامه 1540 بیان کرد.

لیو گفت: جلوگیری از اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی به امنیت، ثبات و صلح جهانی کمک می‌کند؛ بنابراین وظیفه‌ای مهم برای کل جامعه بین المللی است.

وی پیشنهاد کرد درک تازه‌ای از امنیت ایجاد شود تا فضایی امن برای همه فراهم شود. دیگر پیشنهاد وی، تاکید بر اصول قانونی در تقویت رژیم بین المللی منع اشاعه سلاح های کشتار جمعی برای تضمین اجرای قطعنامه 1540 شورای امنیت بود.

نماینده دائم چین در سازمان ملل در مورد مسائل هسته‌ای در خصوص کره شمالی و ایران گفت همه طرف‌ها باید خویشتنداری و برای ایجاد اعتماد سیاسی تلاش کنند.

وی گفت: «هم اکنون نکته مهم اینست که همه طرفها در شرایط پر تنش شبه جزیره کره پا را روی ترمز بگذارند. برنامه جامع مشترک اقدام (برجام) به سختی به دست آمد و همه طرف‌ها باید اعتماد سیاسی دوجانبه را تقویت کنند و به تعهدات خود عمل کنند تا این توافق به صورت فعال و موثر باقی بماند.»

فارس

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top