|
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ السبت ١٢ ربيع الثاني ١٤٤٢ Saturday, November 28, 2020
کد خبر: 773936
نظرات: 10
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۰۶:۱۹
شمخانی عربستان را سرجای خود نشاند/ رسانه آمریکایی مهر تأیید را زد
"دولت آمریکا و حکام آل سعود نه تنها اقدامی در مسیر مقابله با تروریسم انجام نمی‌دهند بلکه با اتخاذ رویکردی حمایتی، زمینه توسعه فعالیت آنان را نیز فراهم می کنند."
ی شمخانی عربستان را سرجای خود نشاند/ رسانه آمریکایی مهر تأیید را زد
به این مطلب امتیاز دهید
86% 14% بازدید

به گزارش سروس سیاسی جام نیوز، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: دولت آمریکا و حکام آل سعود نه تنها اقدامی در مسیر مقابله با تروریسم انجام نمی‌دهند بلکه با اتخاذ رویکردی حمایتی، زمینه توسعه فعالیت آنان را نیز فراهم می کنند.


  شمخانی با اشاره به اقدامات و اظهارات تبلیغاتی و فاقد ارزش برخی مقامات تازه کار و بی تجربه سعودی که با فرار به جلو به دنبال شانه خالی کردن از مسئولیت حمایتهای گسترده این رژیم از تروریسم تکفیری هستند عنوان داشت: آل سلمان فعالترین کارخانه تولید تروریست در جهان را در کشور عربستان ایجاد نموده و راهبری می‌کند.


وی دلارهای نفتی سعودی را پشتیبانی کننده آموزه‌های مبتنی بر نفرت ، خشونت و جنایت عنوان کرد و افزود: انسانهای سرخورده و تحقیر شده مخاطب اصلی ایدئولوژی وهابیت هستند و در نهایت با تبدیل شدن به تروریست تکفیری با برند سعودی به جهان صادر می شوند.


دریابان شمخانی افزود: علیرغم آگاهی وانزجارافکار عمومی جهانی نسبت به ماهیت رژیم آل سلمان و نقشی که در ایجاد و توسعه تروریسم تکفیری در جهان دارد، دولت جدید آمریکا نه تنها سیاستهای دولت سعودی را نفی نمی‌نماید بلکه از آن حمایت نیز می‌کند.


دبیر شورای عالی امنیت ورود هرگونه نیروی نظامی خارجی به سوریه بدون اجازه دولت این کشور را نماداشغالگری و معادل حمایت از عناصر تروریست توصیف کرد و اظهارداشت: دست خالی معارضه در عرصه سیاسی و میدانی و عدم مقبولیت مردمی آنان موجب شده تا رهبران واقعی وحامیان اصلی آنان به رویکرد دخالت مستقیم و حضور در میدان نبرد روی آورند.

 

رسانه های سعودی این اظهارات علی شمخانی را واکنش طبیعی به تحرکات بن سلمان در سفرش به آمریکا می دانند که درباره ایران نزد ترامپ به موضعگیری علیه تهران روی آورده است و گرنه واقعیت چیز دیگری است.

 

این در حالی است که یک روزنامه آمریکایی در یادداشتی دیروز (جمعه) در واکنش به ادعاهای مقام‌های آمریکایی که ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند، به اظهارات ضدسعودی علی شمخانی مهر تأیید زد تا گمانه زنی های رسانه های دربار آل سعود نسبت به اظهارت شمخانی را باطل کرده باشد.

 

در مقاله هافینگتون‌پست به قلم «آدام واینشتاین» آمده است: «عربستان سعودی- نه ایران- بزرگترین حامی تروریسم بین المللی در جهان امروز است و وهابیسم کماکان منشأ اصلی افراط‌گرایی است.»

 

این روزنامه با اشاره به اینکه مقام‌های آمریکایی سالها از ایران به عنوان «بزرگترین حامی تروریسم بین المللی» یاد کرده‌اند نوشته است: «با وجود این از میان 61 گروهی که وزارت خارجه آمریکا آنها را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده اکثرشان گروه‌های تحت نفوذ وهابیت یا تحت حمایت عربستان سعودی هستند که غرب و ایران را به عنوان دشمن اصلی‌شان قلمداد می‌کنند.» 

 

هافینگتون‌پست تأکید کرده که تمامی گروه‌هایی که نام آنها در فهرست سیاه وزارت خارجه آمریکا مندرج شده تحت حمایت دولت عربستان سعودی و یا شهروندان این کشور هستند.

منبع: فارس

512

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

حزب باد

پاسخ

۵

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top