|
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٤ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Wednesday, October 21, 2020
کد خبر: 774211
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۶:۳۰
نیویورک پست:
ترامپ به ایرانیان پیام تبریک نوروزی بدهد
یک روزنامه آمریکایی در یادداشتی تحریک‌آمیز و مداخله‌جویانه مدعی شد که آمریکا باید به مخالفان ایرانی بفهماند که هدف یکسانی با ‌آن‌ها دارد و برخلاف بهار عربی، "بهار ایرانی" می‌تواند یک دشمن قسم خورده را با دولتی لیبرال‌تر و حامی غرب جایگزین کند.
س ترامپ به ایرانیان پیام تبریک نوروزی بدهد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یک روزنامه آمریکایی در یادداشتی تحریک‌آمیز و مداخله‌جویانه مدعی شد که آمریکا باید به مخالفان ایرانی بفهماند که هدف یکسانی با ‌آن‌ها دارد و برخلاف بهار عربی، "بهار ایرانی" می‌تواند یک دشمن قسم خورده را با دولتی لیبرال‌تر و حامی غرب جایگزین کند.
روزنامه آمریکایی «نیویورک پست» نوشت: 21 مارس (اول فروردین) نوروز و آغاز بهار در ایران است و مردم این کشور به دید و بازدید هم می‌روند. بر این اساس، نوروز فرصتی خوب برای «دونالد ترامپ» رییس جمهور آمریکا در ایجاد رابطه جدید با ایران است به طوری‌که روش نادرست قبلی در قبال مردم ایران را اصلاح کند. این بر‌هه‌ای مناسب برای نمایش این است که آن‌ها در کاخ سفید دوستانی دارند.
این روزنامه در اقدامی برای به رخ کشیدن بی‌هنجاری‌های قبل انقلاب در ایران نوشت: آیا عکس‌های قبل از انقلاب در ایران را تاکنون دیده‌اید؟ در آن موقع زنان ایران با لباس‌های مد روز در شهر بودند یا کنار ساحل حمام آفتاب می‌گرفتند و دختران و پسران با هم در خیابان‌ها بودند.
این روزنامه در بخشی دیگر در حالی که سعی دارد «حسن روحانی» رییس جمهور ایران را مخالف وجود گشت ارشاد نشان دهد مدعی گردید که وی نسبت به حضور آن‌ها انتقاد کرده اما با وجود ناراحتی او از این مسئله، سال گذشته 7 هزار نفر پلیس مخفی به مجموعه کنونی اضافه شد.
در ادامه این گزارش ادعا شده است: باید آمریکا به مردم ایران بگوید که در هدف سرنگونی نظام ایران سهیم است. برخلاف بهار عربی در مصر و لیبی یک بهار ایرانی دشمن قسم خورده آمریکا را با دولتی لیبرال‌تر و حامی غرب جایگزین کند.
این روزنامه نو محافظه کار آمریکایی در خاتمه با ادعای عدم تلاش «باراک اوباما» و «هیلاری کلینتون» رییس جمهور و وزیر خارجه سابق آمریکا در حمایت از فتنه گران و در عوض عقد قرار داد اتمی با ایران و تهدیدهای موشکی سپاه ایران علیه اسرائیل نوشت: ترامپ باید پیام نوروزی را در این راستا برای مردم ایران ارسال کند.

 

العالم

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top