|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 774245
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۳:۴۸
اسپوتنیک؛
فرانسه قفل عشق زوج های عاشق را باز کرد
پل مشهور شهر عشق، زیر بار بیش از حد عشق خم شد و دولت فرانسه اقدام به باز کردن قفل عشاق کرد!
ی فرانسه قفل عشق زوج های عاشق را باز کرد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، پل مشهور شهر عشق، زیر بار بیش از حد عشق خم شد و دولت فرانسه اقدام به باز کردن قفل عشاق کرد!

 

به گزارش اسپوتنیک، دولت فرانسه به منظور جلوگیری از ریزش پل روی رود "سن" که میلیون‌ها قفل به عنوان نماد عشاق روی آن زده شده بود، حدود یک میلیون قفل را باز کرد.

 

در بعضی از کشورهای جهان رسم است که عشاق برای پایداری و جاودانگی عشق خود قفلی را بر پلی ببندند و کلید آن را در جایی دور از دسترس بگذارند و به این ترتیب تضمینی برای جاودانگی عشق خود داشته باشند. در شهر پاریس نیز قفل های عشاق مدتها بود که روی پل ‏Pont des Arts‏ در پاریس دیده می شدند و حتی تعداد آنان به قدری افزایش یافت که تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری این ‏شهر شده بودند.

 

طبق باور اشاره شده، عشاق نام خود را روی این قفل ها می نوشتند و به این پل متصل می کردند و سپس کلید آن را ‏داخل رود سن می انداختند، سنتی که می توانست نشان از جاودانه ماندن عشقشان باشد.

 

‏پس از استمرار این باور و سالیان طولانی هزاران قفل به این پل متصل شدند که در نهایت تعداد زیاد آنها باعث شد تا پل نتواند وزنی بیش از این را تحمل ‏کند بنابراین دولت فرانسه برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی ، این قفل ها را از پل باز کرد. گفته شده است که وزن این قفل ها روی هم 65 ‏تن وزن داشت.‏

 

این خبر به سرعت در شبکه های اجتماعی جهان پیچید و بارها منتشر شد. کاربران بسیاری با به اشتراک گذاشتن این خبر با کسانی که قفل های عشقشان باز شده است ابراز همدردی کرده اند.

 

202

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top