|
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ الجمعة ٦ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Friday, October 23, 2020
کد خبر: 774273
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۷:۲۹
کاسبی عجیب با احساسات دوستداران افشین یداللهی + عکس
درباره این شاعر، شاهد شکل گیری صفحات کاذبی هستیم که شمار فالوئرهایشان از صدهزار کاربر عبور کرده است.
افشین یداللهی کاسبی عجیب با احساسات دوستداران افشین یداللهی + عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، درباره این شاعر، شاهد شکل گیری صفحات کاذبی هستیم که شمار فالوئرهایشان از صدهزار کاربر عبور کرده است. این صفحات معمولاً مدتی تحت پوشش هنرمند فقید ادامه می دهند و پس از آنکه به پیک مخاطب رسیدند، به یک باره به شخص یا موسسه ای فروخته می شوند و یک شبه نام این صفحات به نام صاحب جدید صفحه تغییر می کند.

 

پس از بدرود حیات افشین یداللهی، شاهد وقوع یک کاسبی کثیف با سوءاستفاده از احساسات دوستداران این هنرمند بودیم و برخی با ایجاد صفحات کاذب در شبکه های اجتماعی، اقدام به جمع آوری فالوئر و جهت دهی به این فالوئرها با اهداف اقتصادی کردند که رفتاری به شدت خلاف اخلاقی و خلاف قانون است.

 

  افشین یداللهی یکی از چهره هایی بود که چندان درگیر شبکه های اجتماعی نبود و حتی با راه اندازی کمپین «ضدزرد» مقابل رفتارهای برخی سلبریتی ها که به هر قیمت ممکن برای افزایش شمار مخاطبان شان در شبکه اجتماعی رفتارهای غیرمنتظره و عجیبی انجام می دهند، ایستاده بود.

 

این ترانه سرای توانا نفس برخورداری از این مخاطبان را قبول داشت اما تاکید می کرد حاضر نیست مسیر کاری اش را طوری تنظیم کند که مخاطب افزایش یابد، نمی پذیرفت. یداللهی اصرار داشت که ممکن است مخاطب گرایش به کیفیتی از اشعار داشته باشد که شاعر را در سطح نگه دارد و شاعر برای افزایش مخاطبانش، خودش را در همین سطح نگه دارد و ذائقه اش را با مخاطبش تنظیم کند.

 

 

با این اوصاف طبیعی بود که شاهد رفتارهای عجیب از سوی این شاعر فقید در فضای مجازی نباشیم اما پس از فوتش یداللهی، اوضاع تغییر کرد و عده ای در شبکه های اجتماعی درصدد استفاده از محبوبیت این شاعر برای جذب مخاطب و فالوئر بودند. بر اساس شیوه ای که در یک سال اخیر بسیار شایع شده و به پررنگ ترین شکل ممکن درباره این شاعر شاهد بودیم، پس از فوت هر شاعر، تعدادی صفحه به نام او در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام به وجود می آید.

 

مشخصاً درباره این شاعر، شاهد شکل گیری صفحات کاذبی هستیم که شمار فالوئرهایشان از صدهزار کاربر عبور کرده است. این صفحات معمولاً مدتی تحت پوشش هنرمند فقید ادامه می دهند و پس از آنکه به پیک مخاطب رسیدند، به یک باره به شخص یا موسسه ای فروخته می شوند و یک شبه نام این صفحات به نام صاحب جدید صفحه تغییر می کند.

 

این تحرکات از منظر سواستفاده از احساسات عموم مردم، یک کاسبی مشمئزکننده از دوستداران هنرمندان این مملکت است اما این روش نازل از کسب درآمد ابعاد قانونی نیز دارد و می توان به عنوان کلاهبرداری تحت پیگیرد قرار گیرد و در واقع شاید بتوان با قوانین موجود نیز به مقابله با چنین رفتارهای خلاف عرف، اخلاق و قانون رفت.

 

البته به زعم برخی ناظران هنوز قانون گذاری کافی در این زمینه صورت نپذیرفته اما به نظر می رسد می توان با دقت نظر در این حوزه، بخشی از این شیوه های آلوده رایج در فضای مجازی را از میان برد. بدون تردید در آینده شاهد روش های عجیب تری برای کسب منفعت مالی در فضای مجازی حواهیم بود که قانون گذاری مستمر در این حوزه را یک ضرورت اجتناب ناپذیر می سازد.

تابناک

110

این اخبار را از دست ندهید:

مردی که به نشانه اعتراض خودروی دنا را در خیابان به آتش کشید! +عکس

حادثه مرگبار براى فتحعلى اويسى در جاده چالوس +عکس

دختر 28 ساله چهار ماه از عروسیش نگذشته بود که سوپری محله به او «تجاوز» کرد!

پسر افغانی دختر ۱۳ ساله ربود و در شمال یک هفته به او «تجاوز» می کرد!

با وعده ازدواج مرا در 13 سالگی باردار کرد! / هر روز پسران زیادی به من تجاوز می کردند!

تجاوز به زن 35 ساله در قطار در حال حرکت توسط چند مرد ناشناس کثیف!

در خانه با خواهرم تنها بودم / از دیدن پسری بالای سرمان خشکمان زد! / او به من تجاوز کرد!

 

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top