|
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Tuesday, January 26, 2021
کد خبر: 787796
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۰۷:۰۶
اعلام نتایج تایید شماره‌های شبای بانکی مشمولان سهام عدالت طی روزهای آینده
طی روزهای آینده نتایج تایید شماره‌های شبا بانکی مشمولانی که قبلا شبا خود را ثبت کرده‌اند در سامانه سهام عدالت قابل مشاهده خواهد بود وکلیه اطلاعیه‌ها و اخبار سهام عدالت در کانال sahamedalatse @قابل مشاهده است.
 سهام عدالت1 اعلام نتایج تایید شماره‌های شبای بانکی مشمولان سهام عدالت طی روزهای آینده
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  سهام شش پالایشگاه بزرگ کشور متعلق به مشمولان سهام عدالت است.

 

۷۰ درصد پالایشگاه نفت تهران، ۲۰ درصد از سهام ۵ پالایشگاه نفت شیراز، اصفهان، بندرعباس و لاوان که همگی از سودده‌ترین سهام شش پالایشگاه بزرگ کشور متعلق به مشمولان سهام عدالت است در سبد سهام عدالت قرار دارند که به زودی سود این شرکتها به حساب شبا بانکی مشمولین عدالت واریز خواهد شد.

 

طی ده سال گذشته اجرای سهام عدالت دولت به نیابت از مشمولین سهام عدالت و با هدف حفظ تعداد و ارزش سهام عدالت مشمولان در افزایش سرمایه شرکتهای واگذار شده به سهام عدالت شرکت کرده است.

 

حدود ۵۸۰۰ میلیارد تومان از سود سهام عدالت را به افزایش سرمایه شرکتها اختصاص داده و ضمن همراهی با مجامع عمومی این شرکتها از دریافت و واریز آن به خزانه صرف نظر کرده است.

 

معادل ۳۳۰۰ میلیارد تومان مشارکت در افزایش سرمایه ها که نتیجه آن حفظ ارزش سهام مردم بوده فقط در سه سال و نیم اخیر اتفاق افتاده است.

 

با این اقدام ظرفیت سوددهی سهام عدالت به نفع مشمولین در سالهای بعد به شدت افزایش یافته است.

 

برخی از مزیت های سهام عدالت به شرح زیر است؛

سهام عدالت به هر فرد داده شده نه به خانوار ، لذا هر مشمول خودش دارنده سهام است و نه سرپرست وی.

 

مبلغ سود هر سال افزایش پیدا می‌کند و چون سبد عدالت هر سال رشد دارد امکان دریافت سود و در غیر این صورت فروش سهام خواهد بود.

 

با فوت افراد سهام عدالت باطل نمی‌شود و جزء اموال اشخاص است و به وراث هم تعلق خواهد گرفت.

 

پیش‌بینی می‌شود مبلغ سود سالانه در چند سال بعد از مبالغ هدفمندی یارانه پیشی بگیرد و بیش از این مبلغ شود.

 

واگذاری سهام عدالت بزرگترین طرح توزیع ثروت کشور بین مردم است و مشمولین با اعلام شبا بانکی به سامانه سهام عدالت سود خود از اجرای این طرح بزرگ را دریافت خواهند کرد.

 

در حال حاضر بیش از ۴۹ میلیون نفر از مردم کشور سهامدار سهام عدالت هستند و بالغ بر ۲۰ میلیون نفر از این افراد را روستاییان و عشایر در سراسر کشور تشکیل می‌دهند.

 

بنابراین با اجرای مرحله توزیع سود و واگذاری نهایی ورقه‌های مالکیت عدالت درآمد سرانه روستاییان و عشایر افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

 

برای دریافت شماره شبا بانکی لازم نیست به شعب بانکها مراجعه شود و مشمولین سهام عدالت می توانند از طریق سایت‌های اینترنتی بانکها و تلفن بانک و دستگاههای خودپرداز بانک شان هم شبا ۲۴ رقمی بانکی خود را دریافت و به سامانه سهام عدالت اعلام و ثبت کنند.

 

طی روزهای آینده نتایج تایید شماره‌های شبا بانکی مشمولانی که قبلا شبا خود را ثبت کرده‌اند در سامانه سهام عدالت قابل مشاهده خواهد بود وکلیه اطلاعیه‌ها و اخبار سهام عدالت در کانال sahamedalatse @قابل مشاهده است.

ایلنا

110

این اخبار را از دست ندهید:

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top