|
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢ Monday, September 28, 2020
کد خبر: 787970
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۷:۰۰
توصیه آیت الله مکارم شیرازی به کاندیداهای انتخابات
مناظره ما مانند مناظره آمریکاییها و اروپائیان نیست، آنها این خطوط قرمز را قبول ندارند، سعی کنید که پرخاشگری، اهانت، دروغ و تهمت در این مناظره ها نباشد و ثابت کنید که اینها مناظراتی اسلامی است.
آیت الله مکارم توصیه آیت الله مکارم شیرازی به کاندیداهای انتخابات
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در ابتدای درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد،‌ به کاندیداهایی ریاست جمهوری توصیه هایی ارائه کردند و اظهار داشتند: مردم شما را به عنوان نخبه‌های این جمعیت می‌شناسند، مناظره شما باید مناظره اسلامی باشد؛ یعنی خدای ناکرده امور چهارگانه توهین، دروغ، تهمت و عوام فریبی در مناظره نباشد.

 

ایشان ادامه دادند: مناظره ما مانند مناظره آمریکایی‌ها و اروپائیان نیست، آن‌ها این خطوط قرمز را قبول ندارند، ما در یک کشور اسلامی با نظام اسلامی و انتخابات اسلامی بحث می‌کنیم، بنابراین سعی کنید که پرخاشگری، اهانت، دروغ و تهمت در این مناظره‌ها نباشد و ثابت کنید که این‌ها مناظراتی اسلامی است.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: از مطالبی که گفتم مهمتر آن است که مردم به خصوص نسل جوان اگر ببینند که نخبگانشان با هم پرخاش می‌کنند، و خدای نکرده به هم نسبت ناروا می‌دهند و به هم اهانت می‌کنند، یاد می‌گیرند و این یک آموزش بسیار خطرناکی برای جامعه است که در جامعه سرایت می‌کند.

 

معظم له به کار بردن منطق، استدلال و شواهد را در مناظرات مفید ارزیابی کردند و ابراز داشتند: خدای نکرده از این اخلاق اسلامی کنار نروید، برخی مردم از این مسائل ناراحت هستند و خواستم که یک تذکر دوستانه‌ای به این برادران عزیز بگوییم که در مناظرات باقیمانده نشان دهید که مناظرات آن‌ها با دیگران متفاوت است، ایران یک کشور اسلامی است و باید خطوط اسلامی در مناظرات رعایت شود.

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز امیدواری کردند که نتیجه مناظرات برای ملت مسلمان ایران مفید باشد و ان‌شاءالله مشکلات مملکت حل شود.

 

حوزه نیوز/222

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top