|
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ الاثنين ٣ صفر ١٤٤٢ Monday, September 21, 2020
کد خبر: 788399
نظرات: 4
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۲۱:۵۳
توصیه «امیر محبیان» به کاندیدای اصولگرا؛
قالیباف بايد از باد مخالف استفاده كند، وگرنه بازی را می‌بازد!
«سياست، بازی با فانتزی‌هاست؛ با آرزوها و اميدها و البته بعضی وقت‌ها بهره بردن از نفرت‌ها! مردم ما اكنون با اميد و عشق راحت‌تر برانگيخته می‌شوند تا نفرت.»
امیر محبیان قالیباف بايد از باد مخالف استفاده كند، وگرنه بازی را می‌بازد!
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دكتر "امير محبيان" تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه، در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد گفت: «جمنا [جبهه مردمی نیروهای انقلاب] را سازوكاري ناموفق نمي‌دانم، بلكه در بعضي از سازوكارهاي اتخاذ شده توسط آن‌ها بحث دارم؛ حتي معتقدم جمنا مي‌تواند مقدمه و تجربه‌اي قابل اعتنا براي رسيدن به مجلس عالي اصولگرايان باشد. اصولگرايي را هم سازوكاري پايان يافته نمي‌دانم، بلكه معتقدم اصولگرايي به‌دليل ريشه‌هاي ژرف اجتماعي بايد حفظ شود و در اين راستا بايد بازنگري‌ها و نوگرايي‌هايي در آن من‌جمله تعريف مجدد مفاهيم وروابط و نيز تشكيلات صورت گيرد.»


وی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: «بازي احمدي‌نژاد از لحاظ ظاهري در اين فاز تمام شده است؛ اما اثرات كار او تمام نشده است. بايد ديد بدنه هوادار او در گزينش نهايي به كدام‌سو مي‌روند؟ از لحاظ نظري، هواداران او سه دسته مي‌شوند؛ گروهي به‌سوي كانديداهاي اصولگرا، گروهي كه شدت قهرشان با رقباي اصولگراي احمدي‌نژاد بيش از روحاني است، قهرا -و نه از روي اختيار- به‌سوي روحاني خواهند رفت؛ گروهي هم به سوي رأي سفيد؛ اما حجم و تعداد آن‌ها را نمي‌دانم.»


محبیان در توصیه به قالیباف گفت: «يك كانديداي باهوش مثل يك ناخداي قايق بادباني، علاوه بر باد موافق بايد بتواند از باد مخالف هم استفاده كند. يك كانديدا بايد به‌نحوي حركت كند كه خود را به موانع نكوبد. قاليباف بايد بداند تندروي نقطه تمايز او در اين رقابت نيست. كانديداهايي بودند كه از او تند‌تر حركت كردند. قاليباف بايد روي نقطه تمايز خود تأكيد كند: كارآمدي و گره‌گشايي از مشكلات؛ وگرنه راحت بازي را خواهد باخت. سياست، بازي با فانتزي‌هاست؛ با آرزوها و اميدها و البته بعضي وقت‌ها بهره بردن از نفرت‌ها! مردم ما اكنون با اميد و عشق راحت‌تر برانگيخته مي‌شوند تا نفرت.»

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

انگار از داستانهای هالیودی تعریف میکنه...

پاسخ

۰

۱

شما چی میگی داش براخودت آسمون ریسمون می‌بافی!

پاسخ

۹

۳

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top