|
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ الاثنين ٣ صفر ١٤٤٢ Monday, September 21, 2020
کد خبر: 788461
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۰۷:۰۶
طرح جدید آمریکایی برای تحریم علیه ایران
نمایندگان کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تصمیم گرفتند تا طرح تحریم روسیه را به بعد موکول کنند اما به جای آن تا آخر این ماه میلادی لایحه تحریم ایران را بررسی کنند.
کنگره آمریکا طرح جدید آمریکایی برای تحریم علیه ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، سناتور جمهوریخواه باب کورکر و سناتور دموکرات بن کاردین با پیشبرد طرح مقابله با نفوذ روسیه در اتحادیه اروپا بدون تحریم آن کشور و طرح تحریم ایران موافقت کردند.

 

برخی سناتورهای دموکرات آمریکایی خواستار پیشبرد تحریم ایران و روسیه باهم بودند.

 

کورکر ضمن تاکید بر این که طرح تحریم روسیه از دستور خارج شده، به پولیتیکو گفت: «سناتور کاردین و من قویا درباره مسیر پیش رو توافق داریم و بر طرح تحریم ایران کار خواهیم کرد و تا آخر این هفته به پایان می رسد. ما همچنین با هم روی طرح عقب راندن روسیه در اروپا کار می کنیم.»

 

 

سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو گفت با تصمیم فوق موافق نیست. او گفت: «با در نظرگرفتن تمامی کارهایی که روسیه کرده، همیشه برای تحریم روسیه زمان خوبی است.»

 

در حالی کورکر از پیش افتادن طرح تحریم ایران گفته که فروردین ماه گذشته، اعلام شد، یک طرح تازه در کنگره آمریکا که قرار بود تحریم های جدیدی علیه مقام های سپاه را شامل شود، به خاطر انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در ایران، به تعویق افتاد.

 

به گزارش صدای آمریکا، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا آمریکا که خود از طراحان این طرح است گفته بود، علاوه بر انتخابات ایران، واکنش اتحادیه اروپا دیگر دلیل تعویق بررسی تحریم های جدید علیه ایران است.

 

گروه دیگری از سناتورها از هر دو حزب از جمله تد کروز، مایکل بنت، جیمز ریش، دن سالیوان، ریچارد بلومنتال، تاد یانگ، و جو دانلی نیز حمایت از این طرح را اعلام کرده‌اند.

 

 

106

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top