|
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ الاثنين ٣ صفر ١٤٤٢ Monday, September 21, 2020
کد خبر: 788525
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۲
تمسخر سیاست‌های کاخ سفید توسط مقام سابق آمریکایی؛
باید به عربستان کمک کنیم/ ایرانی‌ها دشمن واقعی هستند!
«گویا مقامات آمریکا اعتقاد دارند که سعودی ها عالی هستند و باید مسئولیت کمیته حقوق بشر برای زنان را نیز به آن ها سپرد! البته عربستان تنها کشوری در جهان است که زنان حق رانندگی در آن ندارند و مسیحیان نیز ممکن است جانشان را در عربستان سعودی از دست بدهند...»
سلمان ترامپ باید به عربستان کمک کنیم/ ایرانی‌ها دشمن واقعی هستند!
به این مطلب امتیاز دهید
7.7% 92.3% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه آمریکایی "انتی وار" (antiwar) با انتشار گزارشی به انعکاس اظهارات "ران پل" نویسنده و سیاستمدار کهنه کار آمریکایی در رابطه با سیاست های "خجالت آور" آمریکا در قبال ایران پرداخته است.

 

"ران پل" برای چند دوره، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا بوده و همچنین از سال 1988 برای سه دوره در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده است.

 

 

 

"ران پل" در یک برنامه تلویزیونی تحت عنوان "گزارش آزادی" با اشاره به این حقیقت که با وجود آنکه کاخ سفید پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرده است، کنگره آمریکا همچنان تحریم های جدیدی را به بهانه حقوق بشر و حمایت از تروریسم و ... علیه ایران وضع می نماید، به سیاست های دو گانه دولت آمریکا و حمایت مقامات کاخ سفید از قتل عام مردم یمن توسط عربستان سعودی اشاره کرده و می گوید:


«در حالی که هیچ مدرک و شاهدی وجود ندارد که ایرانیان توافق هسته ای را زیر پا گذاشته باشند و دولت آمریکا و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا نیز این موضوع را می دانند، در عین حال گام های بعدی را در مقابله با ایران برداشته و می گویند اینها، آدام های بدی هستند و از تروریسم حمایت می کنند و حقوق بشر را زیر پا می گذارند؛ اما لااقل ما به صورت قطعی می دانیم که ایرانی ها به مسیحیان اجازه می دهند که در عید پاک به کلیسا بروند؛ اما در مقابل آمریکا از چه کشوری حمایت می کند؟ از مقامات بسیار خوب و فوق العاده عربستان سعودی!

 

گویا مقامات آمریکا اعتقاد دارند که سعودی ها عالی هستند و باید مسئولیت کمیته حقوق بشر برای زنان را نیز به آن ها سپرد! البته عربستان تنها کشوری در جهان است که زنان حق رانندگی در آن ندارند و مسیحیان نیز ممکن است جانشان را در عربستان سعودی از دست بدهند.

 

چنین موضع گیری هایی هیچ معنایی ندارد و اظهارات مطرح شده درباره ایران قابل قبول نیست؛ مردم باور نمی کنند که دشمن واقعی جهان ایرانی ها هستند و سعودی ها نیز دوست جهان و صلح هستند و به همین علت ما باید به آن ها کمک کنیم که مردم یمن را قتل عام کنند.»

 

کارشناس سیاسی دیگر که در این برنامه حضور دارد نیز با تایید سخنان "ران پل" عنوان می کند: «اگر کسی لحظه ای بایستد و کمی به این موضوع بیاندیشد، قطعا نمی تواند جلوی خنده خود را بگیرد. رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در گزارش اخیر خود، پایبندی ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای را تایید کرده و در عین حال عنوان کرده است ایران همچنان به رفتار خطرناک و تحریک آمیز خود در منطقه ادامه می‌دهد و حامی عمده تروریسم در جهان است. ترامپ هم عنوان کرده است که ایران به روح توافق پایبند نبوده است؛ مقامات آمریکا چون نمی توانند ایران را به نقض توافق هسته ای محکوم کنند، از چنین اتهاماتی سخن به میان می آورند؛ این ها ادعاهای غیر شفاف و غیر روشن است. فکر نمی کنم زمانی که توافق هسته ای امضا می شده، روحی از آن در اتاق حضور داشته است!

 

این دورویی مقامات آمریکایی است؛ باید گفت این موضوعی بسیار بد و خجالت آور است. این ها رفتارها و سیاست های جنگ افروزانه و امپراطورمابانه ای ما است که حتی برخی سناتورها مانند "مارک روبیو" اعتقاد دارند که کافی هم نیست و باید تشدید شود.»

 

506

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top