|
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٤ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 4, 2020
کد خبر: 788588
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۱۶:۰۰
انتقاد آیت الله نوری همدانی از برخی سنگ اندازی ها در انتخابات
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی از برخی سنگ اندازی ها در مسیر سخنان نامزدهای ریاست جمهوری مبنی بر رفع مشکلات معیشتی مردم انتقاد کرد.
آیت الله نوری همدانی انتقاد آیت الله نوری همدانی از برخی سنگ اندازی ها در انتخابات
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، این مرجع تقلید در انتهای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با بیان اینکه نظام و دولت دو مقوله جدا از یکدیگر هستند و نباید این دو را باهم خلط کرد، ابراز داشت: نظام ما الهی و نظام مقدسی است که دنباله نظام حکومتی پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) می باشد.

 

او افزود: براین اساس هرکس در این نظام تردید و سیاه نمایی کند گناه بزرگی مرتکب شده و قابل بخشش نیست. این نظام عطیه الهی و ولایی است لذا نباید بین دولت و نظام خلط کرد چون دولتها می آیند و می روند و طبیعتا نقاط ضعف و قوتی دارند اما نظام متعلق به مردمی است که برای آن فداکاری کرده و شهیدها تقدیم کردند لذا  اگر درباره نظام سیاه نمایی کنند درست نیست باید نظام را نگه داشته و حفظ کنیم.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به ویژگی های کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: افرادی که می خواهند انتخاب شوند باید سه ویژگی مهم داشته باشند؛ اول آن شخص باید ولایتمدار باشد، دوم استکبارستیز باشد و سوم به مردم خدمت کند.

 

او تصریح کرد: این نظام بر محور ولایت فقیه اداره می شود و لذا نباید وقتی منافع فرد ایجاب می کند سخنان خود را همراه با ولی فقیه مطرح می کند و هرگاه منافعش اقتضا نمی کند علیه ولایت فقیه حرفی بزند.

 

این مرجع تقلید با اشاره به موضع گیری های برخی مسئولان در قبال سخنان کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: برخی درباره سخنان نامزدها سنگ اندازی می کنند به عنوان مثال کاندیداها می گویند مشکلترین مساله در کشور فقر است و قشرهای کم درآمد با توجه به بیکاری سخت با مشکل مواجهند و ما می خواهیم این مشکل را برطرف کنیم یا می گویند یارانه باید دوبرابر شود.

 

او ادامه داد: در اسلام راه روشن است. در روایات داریم که حضرت امیرالمومنین(ع) روزی دیدند یک نفر گدایی می کند حضرت ناراحت شد و علت مساله را جویا شد. گفتند که این پیرمردی است که نمی تواند کار کند و برای امرار معاش ناچار به گدایی شده است. حضرت بسیار ناراحت شد و فرمود: از بیت المال او را اداره کنید .

 

آیت الله نوری همدانی در مقام تحلیل سخن کاندیدای صاحب قول ابراز داشت: این آقایان هم می خواهند بگویند که ما هم این کار را می کنیم و برای کسانی که کار ندارند، شغل ایجاد می کنیم اما برخی نشسته اند و می گویند مجلس نمی تواند چنین اجازه ای دهد.

 

او خطاب به این افراد گفت: چطور قشر معلم و کارگر باید در طبقه کم درآمدترین اقشار قرار گیرند درحالیکه در مجلس برای برخی حقوق ۱۰ میلیون و ۲۰ میلیونی تصویب می کنند؟ چگونه برای کارگر و معلم بودجه ندارید اما برای بقیه دارید؟ سنگ اندازی جلوی نامزدها درست نیست.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت مساله انتخابات بیان داشت: مردم باید به اصلح دارای ویژگی تعهد، استکبارستیزی، ولایتمداری و شایستگی رای دهند؛ در هر صورت همه مردم باید به میدان آمده و در انتخابات به عنوان وظیفه شرعی، اسلامی و واجب کفایی شرکت کنند.

 

او تصریح کرد: اسلام سرنوشت ما را به خود ما داده است و لذا این حق و تکلیف ماست و هرکسی ایران زندگی می کند و با ایران ارتباطی دارد باید در انتخابات شرکت کند تا انتخابات باشکوهی انجام شود.

 

شفقنا/222

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top