|
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ الاثنين ١٥ ذو القعدة ١٤٤١ Monday, July 6, 2020
کد خبر: 788688
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۰۷:۴۵
باستان شناسان به دنبال کشف شراب شام آخر
باستانشناسان در سال ۲۰۱۶ طوماری خارج از اورشلیم یافتند که در آن درباره شرابسازی صحبت شده بود و بر این اساس ادعا کردند که احتمالا میتوانند بگویند شرابی که حضرت مسیح در مراسم شام آخر نوشید چه نوع شرابی بوده است.
تابلو شام آخر داوینچی باستان شناسان به دنبال کشف شراب شام آخر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، تاریخ نگاران و محققان کتاب مقدس مدتهای طولانیست بر چند مساله مندرج در کتاب مقدس تحقیق میکنند یکی از مهمترین این موضوعات مراسم شام مقدس است. از جمله مواردی که در کتاب مقدس درباره این مراسم آمده است شرابیست که حضرت عیسی به صورت نمادین بعنوان خون خود به حواریون خود داد.رسش این محققان این است که این شراب چه نوع شرابی بوده است؟

 

پرسشی که ممکن است برای بسیاری ازیروان مسیح جالب باشد دانستن پاسخ اینرسش است که مسیح چه نوع شرابی به حواریون خود نوشاند. شرابسازی بخش مهمی از فرهنگی بود که حضرت مسیح در آن رشد یافت. باستانشناسان در سال ۲۰۱۶ طوماری خارج از اورشلیم یافتند که در آن درباره شرابسازی صحبت شده بود و بر این اساس ادعا کردند که احتمالا میتوانند بگویند شرابی که حضرت مسیح در مراسم شام آخر نوشید چه نوع شرابی بوده است.

 

دکتر پاتریک مک گاورن، استاد انسان شناسی دانشگاه پنسیلوانیا و مدیر پروژه باستان شناسی بایومولکولار نوشیدنیهای تخمیری و سلامت در این باره گفت شرابسازی تاریخی ۵هزار ساله در خاورمیانه دارد. وی اظهار داشت که این عمل حتی در دوران پیش از کتاب مقدس در سرزمین مقدس رایج بود و شراب از این منطقه به قلمرو امپراطوری روم نیز صادر میشده است.

 

الیاشیو دیوری، باستانشناس نیز در این زمینه اظهار داشت متون مقدس مسیحی پر از ارجاع به شراب و انگورند و از این جهت ارزش بررسی دارد که شراب مد نظر متون مقدس مسیحی چه نوع شرابی بوده است و چه ویژگیهایی داشته است. وی افزود به همین دلیل این موضوع اکنون به موضوع مورد علاقه شراب سازان و باستانشناسان تبدیل شده است تا بدانند دقیقا در این دوره چه نوع شرابی در این منطقه تهیه میشده است.

 

دیوری خود سرپرست یک تیم تحقیق از دانشگاه آریل است که بر روی دی ان آی شراب های باستانی به جا مانده در کوزه ها کارمیکنند. این تیم تحقیق ثابت کرده اند که شراب سفید آمریکایی از یک نوع انگور خاصی تهیه میشده است که اصل این تاک به کرانه باختری رود اردن کشت میشده است. وی میگوید ممکن است شرابی که حضرت مسیح نوشیده است از همین تاک به نام دابوکی (Dabouki) تهیه شده باشد. محققان دیگر نیز گفته اند در شراب این منطقه معمولا عسل، میوه های خشک، فلفل و ادویه کاری اتسفاده میشده است.

 

گفتگوی ادیان/222

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top