|
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ الأحد ٢١ ذو القعدة ١٤٤١ Sunday, July 12, 2020
کد خبر: 788706
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ - ۲۲:۵۷
4 قاتل به زندگي اميدوار شدند
چهار قاتل كه در حادثه‌هاي جداگانه مرتكب قتل شده بودند، سحرگاه ديروز از پاي چوبه دار به سلول‌هايشان بازگشتند.
قصاص 4 قاتل به زندگي اميدوار شدند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، سحرگاه ديروز این چهار قاتل براي اجراي حكم در زندان رجايي‌شهر پاي چوبه دار حاضر شدند. در حالي كه قرار بود دقايقي بعد طناب دار به گردن آنها آويخته ‌شود و قصاص شوند، قاضي شهرياري سرپرست دادسراي امور جنايي تهران با ميانجيگري موفق شد براي نخستين قاتل رضايت و براي سه قاتل ديگر از اولياي‌دم مهلت بگيرد. بدين ترتيب چهار متهم از پاي چوبه دار به سلول هايشان بازگشتند.

   

قاتل رقيب عشقي بخشيده شد

 نخستين قاتلي كه با ميانجيگري و برگزاري چندين جلسه صلح و سازش به سرپرستي قاضي شهرياري موفق به گرفتن رضايت از اولياي‌دم شد، مازيار نام دارد كه پنج سال قبل يكي از دوستانش را به خاطر رقابت عشقي با شليك گلوله به قتل رساند.  زمان حادثه مرگبار نيمه شب 26 ارديبهشت ماه سال 91 بود كه مأموران كلانتري باغ فيض از قتل مرد 33 ساله‌اي به نام حسين در خيابان سردار جنگل با خبر و راهي محل شدند. بررسي‌ها نشان داد مقتول در خودروي پژوي دختر جواني به نام ندا با شليك گلوله‌اي به قتل رسيده است.

 

 مأموران در نخستين گام از ندا تحقيق كردند. ندا ابتدا قصد داشت با تناقض‌گويي تحقيقات پرونده را به انحراف بكشاند، اما وقتي با دلايل و مدارك روبه‌رو شد، راز قتل مرد جوان را بر ملا كرد.

وي گفت: مدتي قبل با مقتول در جزيره كيش آشنا شدم. او مدتي براي سفر كاري به دبي رفت تا اينكه چند ماه بعد به ايران بازگشت. در مدتي كه حسين در دبي بود، من با پسر جواني به نام مازيار آشنا شدم و مازيار هم مرا عقد موقت كرد. وقتي حسين به ايران بازگشت با من چند بار تماس گرفت تا به ديدنم بيايد كه مازيار متوجه تماس او شده بود.

 

من به حسين گفتم كه ازدواج كرده‌ام، اما او باور نمي‌كرد به همين خاطر با او قرار گذاشتم كه مدرك ازدواجم را به او نشان بدهم. ساعتي قبل به محل قرار رفتم و حسين سوار خودروي من شد كه ناگهان مازيار از سر رسيد و سوار ماشين شد. آنها با هم درگير شدند كه فقط صداي شليك را شنيدم.   پس از اين، مأموران مازيار را بازداشت كردند. متهم در بازجويي‌ها به قتل رقيب عشقي‌اش اعتراف كرد و گفت: وقتي با ندا ازدواج كردم، متوجه شدم مردي با او تماس تلفني دارد. وقتي موضوع را از ندا پرسيدم، گفت كه مردي به نام حسين مزاحمش است. به همين دليل ندا با او قرار گذاشت و من هم سر قرار رفتم و رقيب عشقي‌ام را به قتل رساندم.
متهم در شعبه 71 دادگاه كيفري به قصاص محكوم شد تا اينكه صبح ديروز اولياي دم وي را پاي چوبه دار بخشيدند.

 

3 قاتل ديگر هم از پاي چوبه دار به سلول‌هايشان برگشتند

دومين مرد اعدامي سال 91 در چهاردانگه اسلامشهر يكي از دوستانش را در نزاع مرگباري به قتل رساند. متهم در دادگاه به قصاص محكوم شد، اما صبح ديروز اولياي‌دم به او مهلت دادند.
سومين قاتل هم مردي بود كه 28 دي ماه سال 91 يكي از دوستانش را در ملارد كرج با چاقو به قتل رساند. متهم صبح ديروز پاي چوبه دار رفت كه با تلاش هيئت صلح و سازش موفق به گرفتن مهلت از اولياي دم شد.  چهارمين مرد اعدامي سال 79 در درگيري، دامادشان را در تهران به قتل رساند. متهم در بازجويي‌ها مدعي شده بود كه به خاطر اختلاف خانوادگي دست به قتل زده است. مرد اعدامي در شعبه 79 دادگاه كيفري به قصاص محكوم شد. وي پس از گذشت 17 سال پاي چوبه دار رفت، اما با تلاش هيئت صلح و سازش دادسراي امور جنايي تهران موفق به گرفتن مهلت از اولياي دم شد.

منبع: روزنامه جوان

110

کلیدواژه ها:
اميدوار  |  قاتل  |  زندگی  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top