|
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ السبت ٨ صفر ١٤٤٢ Saturday, September 26, 2020
کد خبر: 788797
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۰۸:۰۰
طلب یک میلیون دلاری برانکو از پرسپولیس
گفته می‌شود مجموع مطالبات برانکو در حال حاضر و بدون در نظر گرفتن پاداش قهرمانی لیگ برتر 900 هزار دلار است که اگر پاداش قهرمانی را به آن اضافه کنید یک میلیون دلار ناقابل خواهد شد.
برانکو ایوانکوویچ طلب یک میلیون دلاری برانکو از پرسپولیس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، باشگاه پرسپولیس به خاطر ضعف فعالیت اقتصادی‌اش همچنان چشم به دریافت پول قراردادی دوخته که با یک شرکت تبلیغاتی بسته و تمام موارد تبلیغی‌اش را به این شرکت سپرده. باشگاه می‌خواهد با دریافت 20 میلیارد طلب خود از این شرکت مطالبات بازیکنان فعلی را پرداخت کرده و البته در نقل و انتقالات فصل بعد حضوری جدی داشته باشد.


با این حال یک چالش جدی دیگر نیز پیش روی باشگاه قرار دارد و آن بدهی کلانی است که باید به برانکو ایوانکوویچ بپردازد. برانکو سرمربی ارزانی نیست و با توجه به اینکه بیش از دو سال سرمربی پرسپولیس بوده حتما در صورتی کارش را برای فصل تازه آغاز خواهد کرد که مطالبات قبلی‌اش را گرفته باشد. هر چند برانکو اخیرا در قبال این سوال که چقدر از طلبتان را گرفته‌اید؟ از جواب دادن طفره رفته و به نوعی به نفع باشگاه کار کرده اما ظاهرا مبلغ طلب او آنقدر بالا رفته که برخی می‌گویند شاید همین مساله باعث جدایی‌اش از پرسپولیس شود. حالا اگر به خاطر قرارداد برانکو با باشگاه و به پشتوانه حسن نیت او به پرسپولیس، شایعه جدایی را از اساس اشتباه بدانیم، نمی‌توانیم منکر بدهی کلان باشگاه به پروفسور شویم.


برانکو برای فوتبال ایران مربی ارزانی نیست و طبق عرف حاکم بر باشگاه‌های ما هر فصل که بگذرد به مبلغ قرارداد او اضافه خواهد شد. ایوانکوویچ فصل اول به ازای یک فصل و شش هفته قرارداد 650 هزار دلاری بست و مبلغ قرارداد فصل اخیرش با پرسپولیس ظاهرا 730هزار دلار بوده است. در کنار این اسکان او طی دو سال حضورش در ایران و هزینه‌های دیگر، پروفسور را تبدیل به یک مربی گرانقیمت برای فوتبال ایران کرده که شاید با در نظر گرفتن تحولاتی که او در پرسپولیس ایجاد کرده و قهرمانی مقتدرانه‌ای که به دست آورده بسیاری بگویند پولی که برانکو گرفته حقش بوده و نوش جانش.


با این حال به نظر می‌رسد برانکو مبلغ عمده‌ای از قراردادش را از باشگاه دریافت نکرده است و او را هم باید کنار بازیکنان در زمره طلبکاران قرار داد که البته برهعکس شاگردانش این طلب گزاف را در بوق و کرنا نمی‌کند.


برانکو فصل قبل پاداش 100 هزار دلاری قهرمانی را به خاطر دو تفاضل گل کمتر از دست داد اما امسال به همین اندازه و یا شاید بیشتر از باشگاه طلبکار شده است. علاوه بر این او 50 هزار دلار پاداش صعود به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان دو سال قبل و 30 هزار دلار پاداش شهرآورد‌هایی که برده بود را از باشگاه طلب دارد.


در قرارداد برانکو آپشن‌های دیگری هم وجود داشت. قهرمانی در جام حذفی 50 هزار دلار و هر برد پاداشی مشخص داشت که اولی در این دو سال نصیبش نشد اما پاداش بردهای متعددی که آورده خودش رقم قابل توجهی خواهد شد. از سوی دیگر همین دوشنبه آینده اگر پرسپولیس دوباره به جمع 16 تیم نهایی لیگ قهرمانان برسد برانکو 50 هزار دلار دیگر (اگر میزان پاداش صعود در آسیا نسبت به گذشته تغییری نکرده باشد) از باشگاه طلبکار خواهد شد.


گفته می‌شود مجموع مطالبات برانکو در حال حاضر و بدون در نظر گرفتن پاداش قهرمانی لیگ برتر 900 هزار دلار است که اگر پاداش قهرمانی را به آن اضافه کنید یک میلیون دلار ناقابل خواهد شد. با این حساب و با در نظر گرفتن اینکه مبالغ قرارداد او در این دو فصل جمعا حدود یک میلیون چهار صد هزار دلار بوده و با در نظر گرفتن پاداش‌ها احتمالا به یک میلیون و 800 هزار دلار هم خواهد رسید پس چیزی نزدیک به نصف مطالباتش را از باشگاه دریافت نکرده است.


جالب اینکه طی چند ماه اخیر همه غصه بدهی 8 میلیاردی پرسپولیس به ژوزه را می‌خوردند اما حالا بدهی به برانکو هم کم کم در حال تبدیل شدن به غول دیگری مقابل باشگاه پرسپولیس است که با صعود به مرحله یک هشتم نهایی آسیا و ورود به فصل جدید فربه‌تر خواهد شد. در این بین مشخص نیست باشگاه پرسپولیس با این حجم از مشکلات مالی – که همواره بازیکنان را به خاطر اعتصاب و البته خریدهای جدید در اولویت می‌گذارند – چطور می‌خواهد از پس تعهداتش به سرمربی خود بر بیاید؟ آن هم وقتی بدانیم تنها منبع درآمد باشگاه از قرارداد با یک شرکت تبلیغاتی است که سر موارد گوناگون حقوقی و غیر حقوقی از پرداخت پول به باشگاه طفره می‌رود تا جایی که همین حالا طلب باشگاه از این شرکت به 20 میلیارد تومان رسیده است.


داستان بدهی باشگاه پرسپولیس به برانکو وقتی نگران کننده‌تر و هراسناک‌تر می‌شود که بدانیم بعید نیست تا یک ماه دیگر و بعد از پایان رقابت‌های آسیایی سرخ‌ها (حتی در صورت رسیدن به مرحله بعد و انجام دو مسابقه در مرحله یک هشتم نهایی) مدت ماموریت علی اکبر طاهری به‌عنوان مدیر بازنشسته به پایان رسیده و در راس باشگاه تغییراتی حاصل شود. در آن صورت میراثی که مدیران فعلی باشگاه برای گزینه‌های جانشینی شان بر جا خواهند گذارد یک بدهی عظیم 3 میلیارد تومانی تنها به سرمربی فعلی تیم است آن هم با در نظر گرفتن اینکه طلب 8 میلیاردی به مانوئل ژوزه پرداخت نشده و حتی اگر با بازیکنان این فصل تسویه حساب کامل شود حتما تا همان زمان تعهدات جدیدی در قبال جذب بازیکنان جدید ایجاد شده است.

116

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top