|
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ١٢ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 30, 2020
کد خبر: 788805
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۰۷:۳۷
نجات 4 محکوم به مرگ از چوبه دار
سوره مائده اجرای قصاص چند نفر را در رجائی شهر متوقف کرد! + عکس
چهار قاتل دیروز در حالی در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفتند که یک نفر از آنها بخشیده شد و سه نفر دیگر از اولیای دم فرصت گرفتند.
قصاص سوره مائده اجرای قصاص چند نفر را در رجائی شهر متوقف کرد! + عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، نخستین اعدامی که بخشیده شد مازیار نام دارد که رقیب عشقی‌اش را 26 اردیبهشت سال 91 با شلیک گلوله در محله باغ فیض کشت و بعداز پنج روز بازداشت شد و به زندان افتاد. او در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد و این حکم در شعبه 41 دیوان عالی کشور تائید و به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. دیروز درحالی‌که مازیار پای چوبه دار رفته بود، واحد هیات صلح و سازش به سرپرستی قاضی محمد شهریاری در حالی که فقط دقایقی به اجرای حکم قصاص مانده بود، به گفت‌وگو با مادر مقتول پرداختند.

 

در همان موقع بخشی از سوره مائده قرائت شد که در آن آمده بود ببخشید تا گناهانتان بخشیده شود. سرانجام مادر مقتول در حالی که اشک می‌ریخت طناب را از گردن قاتل فرزندش باز کرد و گفت: برای رضای خدا می‌بخشمش. ثواب این بخشش نثار روح فرزندم شود. از خطای این جوان پشیمان می‌گذرم، خدا هم او را ببخشد.

 

مرد اعدامی که شوکه شده بود، به پای مادر داغدیده افتاد و در حالی که به پهنای صورت اشک می‌ریخت از وی تشکر می‌کرد. او سپس به سلولش بازگشت تا بزودی از جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شود.

 

دومین اعدامی که پای چوبه دار رفته بود، مجید بود که پاییز سال 90 در 24 سالگی در جریان درگیری و اختلاف‌هایی که با دوست 27 ساله‌اش داشت، او را با ضربه چاقو در چهاردانگه کشت و دو ماه بعد از قتل بازداشت شد.

 

 

او در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم و این حکم در شعبه 4 دیوان عالی کشور تائید شد. دیروز زمان اجرای حکم، مادر سالخورده مقتول که بیمار بود نتوانست حکم را اجرا کند و گفت، به قاتل فرصت می‌دهد.

 

سومین اعدامی ولی نام دارد که 28 دی سال 91 در ملارد به خانه دوست قدیمی‌اش رفته و در جریان درگیری او را با چاقو کشته بود. حکم قصاص او در شعبه 113 دادگاه کیفری صادر و در شعبه 6 دیوان عالی کشور تائید شد. او گریه می‌کرد و از والدین مقتول درخواست بخشش داشت. پدر مقتول با نزدیک شدن به او طناب دار را از گردنش درآورد و گفت: به قاتل فرصت می‌دهم شاید راه درست را در پیش بگیرد.

 

آخرین اعدامی که از خانواده مقتول فرصت گرفت مهدی بود که سال 80 زمانی که فقط 17 سال از عمرش می‌گذشت به‌دلیل اختلاف خانوادگی، داماد خانواده را با ضربه چاقو کشت. حکم قصاص او در شعبه دوم دیوان عالی کشور تائید شده بود. زمان اجرای حکم پسر مقتول که خواهرزاده مرد اعدامی بود و در زمان فوت پدرش چهار روزه و اکنون 17 ساله شده بود، همراه شش ورثه دیگر در زندان حاضر شده بود. او دلش نیامد دایی‌اش اعدام شود، همراه دیگر اولیای دم حکم را متوقف کرد و به وی فرصت دوباره داد.

 

قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: واحد صلح و سازش شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران با توجه به ابراز ندامت این چهار اعدامی، جلساتی متعدد با خانواده مقتولان برگزار کرد و این تلاش‌ها تا لحظه اجرای حکم ادامه داشت. مادر یکی از مقتولان، قاتل فرزندش را بدون هیچ قید و شرطی بخشید و اولیای دم سه پرونده دیگر هم حکم را اجرا نکردند و فرصت دادند.

جام جم

110

این اخبار داغ را از دست ندهید:

صحنه های دیده نشده از نوجوان ایرانی که در لندن مورد آزار قرار گرفت ! + تصاویر

چرا آرایش غلیظ نمی‌کنی! / شوهرم خیلی کارهای ناجور از من می خواست و ..!

صحنه های جنجالی پادشاه و همسرش در سواحل + تصاویر

فردای روزی که دختر نوجوان را دفن کردند اتفاقی در قبرش روی داد که باورکردنی نبود! + عکس

آخرین اخبار داغ از حادثه تلخ «معدن ذغال سنگ»! / تعداد کشته ها! + عکس

 

اخبار داغ:

عکس/ محل حادثه انفجار معدن زغال سنگ ساعاتی پیش!

خواننده معروف زیرزمینی تصمیم گرفته خودش را تحویل پلیس بدهد! /عکس

مردی که به درخت هم رحم نمی کند و حتی ../ عکس

دختر وزیر تبرئه شد؟!

دستور قضایی صادر شد! / توقیفِ سریال عاشقانه قطعی است / دعواها ادامه دارد + عکس

نامزدم مرا به همکاری با دیگر دوستانش در این کار کثیف وادار کرد! + عکس

 

کلیدواژه ها:
مائده  |  اعدامی  |  سوره  |  قصاص  |  اعدام  |  قتل  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top