|
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢٣ ذو القعدة ١٤٤١ Tuesday, July 14, 2020
کد خبر: 788834
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۱۰:۵۰
مناظره پیش از مناظره
یک روز مانده به برگزاری دومین مناظره میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، چهره های نزدیک به کاندیداها تیغ تند انتقادات خود را به سوی یکدیگر نشانه رفته اند.
مناظره مناظره پیش از مناظره
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یک روز مانده به برگزاری دومین مناظره میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، چهره های نزدیک به کاندیداها تیغ تند انتقادات خود را به سوی یکدیگر نشانه رفته اند.

 

زنگنه و آخوندی از وزرای دولت یازدهم بودند که بیشتر به طرح های یارانه ای و وعده های اشتغال زایی رئیسی و قالیباف انتقاد کردند و متقابلاً محمد دهقان و علی نیکزاد رؤسای ستادهای انتخاباتی قالیباف و رئیسی، نیز از کارنامه دولت یازدهم به شدت انتقاد کردند.در همین حال مشاهدات میدانی نیز نشان می دهد این فضا در بین حامیان نامزدها نیز وجود دارد.


واکنش وزیر نفت به وعده انتخاباتی قالیباف

به گزارش خبرآنلاین، بیژن زنگنه وزیر نفت در واکنش به سخنان قالیباف که گفته بود"به ازای هر میلیون تن افزایش محصولات پتروشیمی، 200 هزار شغل مستقیم و 400 هزار شغل غیرمستقیم می توان ایجاد کرد"؛ گفت: به نظر می‎رسد که مشاوران ناشی اطراف برخی هستند. این رقم را آقایان از کجا در آورده اند؟ از ابتدای دولت تا کنون 9 میلیون تن محصول پتروشیمی اضافه کرده‌ایم که اگر ضرب در 600 هزار فرصت شغلی مورد ادعای آقایان شود؛ می‎شود 5 میلیون و 400 هزار شغل. در حالی که چنین چیزی ممکن نیست.

 

با هر میلیون تن محصول پتروشیمی، فقط 1100 شغل مستقیم و در مجموع 20 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم می‎توان ایجاد کرد. رقم 600 هزار شغلی که آقایان مدعی هستند، فوق نجومی است و از نجومی هم گذشته است! وی تصریح کرد: این حرف‌ها را مشاوران ناشی به دوستان می‌گویند یا اینکه افراد عدد حالی‌شان نمی‌شود. وی با بیان اینکه صنایع پتروشیمی سرمایه بر هستند و جای اشتغالزایی نیستند، ادامه داد: آقایان چگونه ظرف چهارسال می خواهند درآمد کشور را دو برابر کنند؟ اگر کسی این را ثابت کند، من از او دفاع می‎کنم و به او رای می دهم!


دهقان: وقتی وزیری 121 شرکت دارد ذهنش درگیر همان شرکت هاست


به گزارش تسنیم و فارس، محمد دهقان رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف نیز با حضور در مسجد دانشگاه تهران گفت: جریان فعلی حاکم بر کشور حدود 30 سال قدرت را به دست داشته، 8 سال دولت آقای موسوی، 8 سال دولت سازندگی و 8 سال نیز دولت اصلاحات بر سر کار بوده است.


البته پس از یک دوره کامل 8 ساله باز هم ادامه همین جریان به مدت 4 سال قدرت را به دست گرفت؛ افرادی مانند آقایان نعمت‌زاده، ترکان، جهانگیری و آخوندی همواره در صحنه بودند و قدرت را در دست داشته‌اند.

 

وی در ادامه افزود: آقای قاضی‌پور در صحن مجلس گفت: من حدود 21 شرکت از آقای آخوندی یافته‌ام؛ البته بنده هم با سرچ حدود 36 شرکت یافتم که به آقای آخوندی تعلق دارد. حال سؤال اینجاست که اگر آقای آخوندی بخواهد روزی 15 دقیقه برای هر شرکت وقت بگذارد آیا دیگر زمانی برای اداره وزارتخانه خواهد داشت؟ دهقان ادامه داد: به وزیر می‌گوییم چرا 121 شرکت داری؟ پاسخ می‌دهد مگر شرکت زدن ایرادی دارد؛ معلوم است که ایرادی ندارد اما بهتر است یک مسئول تمام زمان خود را برای مردم صرف کند نه برای شرکت‌هایش.

 

وقتی وزیری 121 شرکت دارد ذهنش درگیر همان شرکت‌هاست و دیگر زمانی برای تفکر به امور مردم نخواهد داشت. هر چند در انتها از رانت برای تقویت خود نیز استفاده خواهد کرد. رییس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف گفت: ممکن است این نظر درست نباشد که کاندیداها به نفع هم کنار بروند چراکه باید با توجه به فضا تصمیم‌گیری کرد، هر کدام از کاندیداها حوزه رای جداگانه‌ای دارند و ما به هر دوی آنها نیاز داریم و فعلا تصمیم بر این است هر دو در صحنه باشند، زیرا این موضوع به نفع جریان انقلاب است.

 


آخوندی: انتخابات صحنه نبرد گمراهی علیه آگاهی است

در همین حال به گزارش تسنیم، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی نیز با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود با بیان اینکه این انتخابات صحنه نبرد گمراهی علیه آگاهی است، نوشت: اکنون برخی از نامزدها می‌خواهند همان مدل[انتخابات سال 84] را با چاشنی ترامپی اجرا کنند. آنها می‌گویند چرا اینقدر می‌گویید: نمی‌شود، نداریم، نمی‌توانیم.

 

هم می‌شود، هم داریم و هم می‌توانیم. حال اینکه اساسا کسی چنین چیزی نمی‌گوید. با این بیان، اینها درصددند که رقیب را ناتوان نشان دهند و خود را توانا، بدون اینکه هیچ استدلال روشنی داشته باشند و یامنبع مشخصی را نشان دهند. وی افزود: البته این نامزد به‌خوبی نمونه‌ قبلی نمی‌تواند نقش ایفا کند چون، شخصیت و سوابق فردی‌ وی در فروشِ شهر و انجام تخلفات متعدد با قبلی در ابتدایِ شروع کارش بسیار متفاوت است و ژست و بیانش هم چندان گیرا نیست. مضافا آنکه ملت ایران اخیرا طعم تلخ هشت سال حاکمیت این نوع تفکر را چشیده‌است و این رویکرد نمی‌تواند جذابیت دوران پیشین را داشته باشد.

 

نیکزاد: کاری را به‌ اندازه مسکن مهر تخریب نکردند

به گزارش تسنیم، علی نیکزاد رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی نیز گفت: هیچ کاری را در جمهوری اسلامی به‌اندازه مسکن مهر نزدند و هرچه زدند در دل مردم بیشتر جای گرفت. وی با اشاره به خرید 100 هواپیما با هزینه 10 میلیارد دلار عنوان کرد: با 40 هزار میلیارد تومان در طول 8 سال و هر سال به میزان 5 هزار میلیارد تومان در دولت قبل در سطح کشور مسکن مهر به تعداد 4 میلیون و 300 هزار واحد شکل گرفت که دو میلیون و 800 هزار واحد آن در دولت قبل به افتتاح رسید و 500 هزار باب با پیشرفت 30 درصد در روستا و یک‌میلیون با پیشرفت 70 درصد در شهر تحویل دولت یازدهم شد.

 

یونسی: همه مشکلات از دولت قبل ارث رسیده است

در این میان به گزارش ایسنا، حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی نیز در جلسه سیاست گذاری و راهبردی ستاد اقوام، مذاهب و ادیان حسن روحانی گفت: رقیب سعی می کند بر روی ناکارآمدی و کاستی و مشکلاتی که دولت در حوزه اقتصادی دارد مانور بدهد و این در حالی است که همه این مشکلات از دولت قبل به ما ارث رسیده است.
 

کرباسچی: دولت روحانی مظلوم ترین دولت بعد از انقلاب است

به گزارش ایسنا، کرباسچی نیز در آیین افتتاح ستاد مرکزی دکتر روحانی در سمنان، از دولت روحانی به عنوان مظلوم‌ترین دولت بعد از انقلاب نام برد و گفت: بدیهی‌ترین نیاز یک دولت در اختیارداشتن یک کابینه همراه و فعال است اما همگی دیدیم که مجلس در آن دوره چه مشکلات و موانعی پیش پای دولت روحانی گذاشت. دبیرکل حزب کارگزاران با بیان اینکه اگر برنامه‌ای برای اداره کشور داشته باشیم به این وادی اتهام‌زنی به رقیب کشیده نمی‌شویم تصریح کرد: متاسفانه تعدادی که ادعای اصولگرایی هم دارند احساس می‌کنند که دروغگویی در کشور آزاد و این اتهام‌زنی‌های ناروا امری عادی است.

 

انصاری: عظمت حقوقی برجام بیش از ملی شدن صنعت نفت است

به گزارش ایرنا، مجید انصاری نیز در گردهمایی حامیان حسن روحانی در جیرفت استان کرمان گفت: عظمت حقوقی برجام بیش از ملی شدن صنعت نفت در دوران مصدق بوده است چرا که در آن زمان تنها نفت را از دست می دادیم ولی در برجام کشور را از دست می دادیم. معاون حقوقی رئیس جمهور افزود: آقای دکتر ظریف ذخیره این نظام است که در دولت گذشته خانه نشین شده بود که دولت کنونی از این نخبگان توانست نهایت استفاده را ببرد.

 

حمایت جبهه پایداری از ابراهیم رییسی

همچنین به گزارش ایسنا، جبهه پایداری انقلاب اسلامی با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام شاخص های نامزد اصلح انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی را به عنوان نامزد اصلح معرفی کرد. به گزارش فارس، آیت ا... موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز نیز با بیان اینکه آقای رئیسی صد درصد مورد تأیید ماست گفت: آقای رئیسی سال گذشته دو بار برای یک سفر اروپایی و آسیایی از کشور خارج شدند و هیچ مشکلی برای کاندیداتوری ایشان در این زمینه نیست.

 

ذوالنور: اگر نیاز باشد رئیسی و قالیباف در صحنه می‌مانند تا انتخابات به دور دوم کشیده شود

به گزارش ایرنا، مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم در مجلس نیز طی سخنانی گفت: اگر تشخیص این باشد که با کنار رفتن یکی از نامزدهای اصولگرا، پیروزی حاصل می شود، از بین رئیسی و قالیباف یکی کنار خواهد رفت ولی اگر نیاز باشد هر دو در صحنه بمانند تا انتخابات به دور دوم کشیده شود، هر دو در صحنه می مانند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در رابطه با رسیدن جریان اصولگرایی به یک کاندیدای واحد در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: باید شرایط را ارزیابی کرد و اگر یکی از کاندیداهای اصولگرایان بتواند در دور اول به موفقیت دست پیدا کند، طبعا بهتر است به یک کاندیدا برسند.سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: اما اگر شرایط به گونه‌ای پیش برود که یک نفر از اصولگرایان نتواند در دور اول به اکثریت آرا دست پیدا کند، شاید ترجیح بر این باشد که دو یا سه کاندیدای اصولگرا همچنان پای رقابت باقی بمانند.

 

خراسان

202

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top