|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 789178
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۵ - ۱۷:۵۷
انهدام 30 تیم تروریستی در سال 95
"سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته موفق شدند، 30 تیم تروریستی را که قصد عملیات در مکانهای پرجمعیت داشتند منهدم کنند و در سالهای 93 و 94 هم 45 تیم تروریستی منهدم شد."
علوی انهدام 30 تیم تروریستی در سال 95
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از العالم، وزیر اطلاعات اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته موفق شدند، 30 تیم تروریستی را که قصد عملیات در مکانهای پرجمعیت داشتند منهدم کنند و در سالهای 93 و 94 هم 45 تیم تروریستی منهدم شد.

سید محمود علوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با تسلیت شهادت مرزبانان و همچنین فوت کارگران معدن آذرشهر افزود: بهترین، متدین ترین و تواناترین فرزندان دلاور شما مردم به عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات برای برقراری امنیت پایدار تلاش می‌کنند همان امنیت پایداری که مورد اعتراف همه در داخل و خارج است.
وی گفت: امسال نیز مقام معظم رهبری در لحظات تحویل سال در خصوص امنیت پایدار در سال 95 به گونه ای سخن گفتند که ما را پرانگیزه تر ، شاداب تر و مصمم تر کردند.
 
علوی افزود: سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال 95 به حدود 30 تیم تروریستی که قصد عملیات در مکانهای پرجمعیت را داشتند ضربه زدند و در سال 93 و 94 هم امان از 45 تیم تروریستی بریدند.

وزیر اطلاعات گفت : همچنین تجهیزات ، سلاح و مهمات بسیار زیادی از تیم های تروریستی کشف شد که در همین زمینه شاهد ضبط 108 بمب مغناطیسی و 15 جلیقه انتحاری بودیم .

وی افزود : در بحث تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی نیز این وزارتخانه موفق شد 380 مورد فرار مالیاتی را شناسایی کند و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد که برخی از این موارد نیز به مقام قضایی ارجاع شد .

وزیر اطلاعات به تشکیل 200 پرونده زمین خواری در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت : در همین زمینه 22 هزار میلیارد تومان اموال بیت المال و 20 هکتار اراضی ملی از متعدیان مسترد شد و در همین مدت بیش از 620 پرونده مفاسد اقتصادی تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع شد.

علوی گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) از چندین فقره سرقت بانکی جلوگیری شد که نمونه آن بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان بود که وامهای بی حسابی از سال 85 و 86 و در ادامه سالهای 92 و 93 داده بودند که وزارت اطلاعات آن را کشف و متوقف کرد و تاکنون هزار میلیارد تومان به این صندوق و همچنین بانک سرمایه مسترد شده است و تلاش برای استرداد کامل اموال فرهنگیان ادامه دارد.

وزیر اطلاعات افزود: در همکاری با دستگاههای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در طول سالهای 93 تا 95 ، 190 پرونده به ارزش ده هزار میلیارد تومان تشکیل شد به گونه ای که قاچاق 25 میلیارد دلاری در سالهای قبل، در سال 95 به 12 میلیارد دلار کاهش یافت.

وی با اشاره به اینکه وزارت اطلاعات بر حرکت سرویسهای اطلاعاتی اشراف کامل دارد و موارد متعددی از جاسوسی را رصد کرده است گفت: در همین زمینه مقام معظم رهبری کتباً از عملکرد وزارت اطلاعات تشکر کردند.

وزیر اطلاعات گفت : این وزارتخانه با مصوبه شورای عالی امنیت ملی به مذاکره با طرف آمریکایی در زمینه تبادل زندانیان پرداخت و یک میلیارد و 710 میلیون دلار اموال کشور را برگرداند و تعدادی زندانی آزاد و همچنین یک بانک و تعدادی از موسسات هم از تحریم خارج شدند.

وزارت اطلاعات امروز بر فضای مجازی نظارت کامل دارد

وزیر اطلاعات گفت: این وزارتخانه امروز بر فضای مجازی و کانال های شبکه های اجتماعی نظارت کامل دارد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در ادامه سخنانش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران به عملکرد وزارت اطلاعات در بحث جنگ سایبری و امنیت فضای مجازی پرداخت و افزود: ما به جای پاک کردن صورت مسئله و بستن فضای مجازی با اقدامی خردمندانه، امکان بهره وری سالم مردم و مقابله با عناصر نفوذ و ضد امنیتی را مد نظر قرار دادیم و امروز این وزارتخانه بر فضای مجازی و کانال های شبکه های اجتماعی نظارت کامل دارد و به افراد ضد دین و ضد اخلاق که در کانالهای ضددینی و مستهجن فعالیت می کردند ضربه زده است.
وی گفت: در عرصه سیاست داخلی هم اهتمام این وزارتخانه برای حفظ انسجام ملی بوده و در همکاری با ارتش ، سپاه، ناجا ، بسیج، قوه قضاییه، وزارت کشور، شورای عالی امنیت ملی و ستاد کل نیروهای مسلح از هیچ کوششی دریغ نکرده است.
وزیر اطلاعات تاکید کرد : هدف این وزارتخانه برقراری آرامش در همه عرصه ها از جمله دانشگاهها ، حوزه، فرهنگ و هنر و فعالیت های اقتصادی بوده است.
وی گفت: وقتی امنیت ، درون زا باشد دستگاههای امنیتی به راحتی فعالیت و تحرکات دشمن را رصد می کنند.
علوی افزود: وزارت اطلاعات براساس حلال و حرام خدا و حفظ کرامت مردم و احترام به شخصیت مردم، کار خود را دنبال می کند و کار اطلاعاتی اخلاق مدار را مدنظر دارد که نتایج ارزشمندی به همین سبب کسب کرده ایم.
وزیر اطلاعات به تلاش های این وزارتخانه و سربازان گمنام امام زمان(عج) برای تحقق امنیت پایدار اشاره کرد و گفت: همین تلاش ها رضایت مردم را در پی داشته است به این ترتیب که در نظرسنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی در زمینه محبوبیت دستگاهها؛  این وزارتخانه در سال 93 رتبه هفتم، در اسفند 94 رتبه چهارم و در مهرماه 95 رتبه سوم  را کسب کرد.
علوی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات این وزارتخانه برای برقراری امنیت فعالان اقتصادی اشاره کرد و افزود: اقتصاد با امنیت شکوفا می شود و باید فعالان اقتصادی احساس امنیت کنند و برای آنها نباید ، فضا، امنیتی  باشد و در دانشگاهها نیز باید امنیت برای دانشگاه باشد تا استاد و دانشجو بتوانند در چارچوب ارزشهای الهی و مقدسات دینی و اهداف انسانی حرف بزنند و فضای امنیتی بر دانشگاه حکمفرما نباشد.
وزیر اطلاعات گفت: امنیت برای حوزه و فرهنگ و هنر و فعالان سیاسی هم باید برقرار باشد که در این زمینه وزارت اطلاعات دستاوردهای خوبی داشته است و بسیاری از زمینه های ناامنی و آشوب های اجتماعی با این رویکرد وزارتخانه مرتفع شده است.
علوی افزود: در 16 آذر سه چهارسال گذشته در اغلب دانشگاهها به مناسبت روز دانشجو برنامه داشتیم اما هیچ جا منجر به آشوب های اجتماعی نشد چرا که دانشگاهیان و مدیریت دانشگاه ها و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و خود دانشجویان را در برقراری امنیت شریک کردیم و این همان امنیت پایدار است.
وی گفت: در یکی از نقاط کشور هر ساله 26 فروردین ناآرامی داشتیم و در سه چهار سال گذشته شاهد آرامش در آن استان بودیم که این اقدام به سبب ارتباط خوب با بزرگان اقوام و عشایر صورت گرفت و هر جا مردم را شریک کنیم امنیت در کم هزینه ترین شرایط محقق می شود.

512

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top