|
پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ الخميس ١١ ذو القعدة ١٤٤١ Thursday, July 2, 2020
کد خبر: 789325
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۷
حاشیه‌هایی خواندنی از مناظره دیروز
مناظره دوم روز گذشته در حالی برگزار شد که انتظار می رفت با توجه به موضوع آن یعنی «سیاست و فرهنگ» داغ تر از مناظره اول باشد، اما تغییر تاکتیک نامزدها موجب شد شرایط به شکل دیگری رقم بخورد.
مناظره حاشیه‌هایی خواندنی از مناظره دیروز
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مناظره دوم روز گذشته در حالی برگزار شد که انتظار می رفت با توجه به موضوع آن یعنی «سیاست و فرهنگ» داغ تر از مناظره اول باشد، اما تغییر تاکتیک نامزدها موجب شد شرایط به شکل دیگری رقم بخورد؛

 

در مناظره دیروز رئیسی و میرسلیم انتقادات تندتری نسبت به مناظره اول مطرح کردند؛ نقش جهانگیری به نسبت دور قبل کمرنگ تر شد و در مقابل اظهارات روحانی رنگ انتقادی جدی تری گرفت.

قالیباف و هاشمی طبا نیز تغییراتی نسبت به مناظره قبل داشتند از جمله این که قالیباف حضوری ایجابی در این مناظره داشت. 

 

حاشیه نگاری از مناظره دیروز


* 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته پس از اتمام مناظره دوم به اظهارنظر در این زمینه پرداختند. روحانی معتقد بود که بحث های زیادی باقی ماند، اما به هر حال زمان محدود است. قالیباف نیز با بیان این که تلاش کردیم برنامه دولت مردم را در ابعاد مختلف اعلام کنیم، گفت: برنامه دولت مردم یک برنامه کاملا منطقی، اجرایی و تضمین شده و منطبق با سند و همچنین برنامه 5 ساله ششم نیز است. میرسلیم نیز خواستار صداقت دولت در برخورد با مباحث مختلف شد. جهانگیری نیز گفت: سعی کردیم به مطالب آینده و همچنین کار هایی که دولت انجام داده، بپردازیم. هاشمی طبا گفت در انتهای مناظره تلاش کردم جهت مناظره را فرهنگی و هنری کنم تا کمی فضا تلطیف شود. رئیسی هم از صداوسیما خواست مناظره ای بین رئیس دولت های نهم و دهم و رئیس فعلی دولت برگزار کند تا بحث های این زمینه تمام شود و دولت نسبت به عملکرد خودش پاسخگو باشد، چرا که ما هر وقت حرفی می زنیم می گویند دولت قبل دولت قبل.


* حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهور هم درباره دومین مناظره گفت: آن طور که به نظر می آید روحانی در مناظره امروز نگران آرامش جامعه بود و نمی خواهد اجازه دهد در اثر مناظره ها نگرانی و شوکی در جامعه وارد شود.


* مهدی محمدی نیز درباره مناظره روز گذشته نوشت: امروز بخش بزرگی از راه پیروزی پیموده شد. تیم روحانی- جهانگیری به وضع فاجعه باری مناظره را باخت. روحانی، حتی وقتی نوبت به برجام رسید، جز عصبانیت چیزی نداشت و تنها زمانی می خندید که می خواست دیگران را مسخره کند.


* پرویز امینی نیز در تحلیل درباره این مناظره نوشت: در مناظره دوم، نامزد پیروز نداشتیم که در تحمیل توانایی خود بر دیگران موفق باشد. البته میرسلیم فراتر از انتظار ظاهر شد، هاشمی طبا که به طور کلی از متن مسائل خارج بود. قالیباف یکی دو حرکت نسبتا تأثیرگذار در راند اول و راند آخر داشت و رئیسی نسبت به مناظره پیش توانست از حاشیه به متن بیاید و رویکرد تهاجمی تری داشت و موضوعیت پیدا کرد. جهانگیری و روحانی نیز ناتوان از ایجاد فضای جدید بودند و نتوانستند فضا را به نفع خود برگردانند.


* روز گذشته همزمان با اظهار نظر منتقدان دولت و پخش مناظره ها برخی از دستگاه های دولتی و وزارتخانه ها نظیر وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیرخانه شورای هماهنگی بانک ها، سازمان انرژی اتمی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت امور خارجه، وزارت اقتصاد، وزارت دفاع و... با صدور اطلاعیه هایی به طرح توضیحاتی درباره مطالب مطرح شده در مناظره پرداختند.
* همزمان با مناظره، برق در برخی مناطق جنوب، شرق و جنوب غرب تهران قطع شد و مردم زیادی در این مناطق تهران از دیدن بخش زیادی از مناظره زنده محروم شدند.

 

خراسان

202

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top