|
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ السبت ٧ ربيع الأوّل ١٤٤٢ Saturday, October 24, 2020
کد خبر: 789345
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۶
ادعای فاکس نیوز درباره روابط نظامی کره شمالی و ایران
فاکس نیوز در گزارشی ادعا کرده است که در آزمایش‌ موشکی اخیر ایران در راستای شلیک موشک از زیردریایی، مقامات پنتاگون شواهد بیشتری مبنی بر همکاری کره شمالی در این آزمایش یافته‌اند.
موشک های کره ای ادعای فاکس نیوز درباره روابط نظامی کره شمالی و ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فاکس نیوز در گزارشی ادعا کرده است که در آزمایش‌ موشکی اخیر ایران در راستای شلیک موشک از زیردریایی، مقامات پنتاگون شواهد بیشتری مبنی بر همکاری کره شمالی در این آزمایش یافته‌اند.پایگاه فاکس نیوز در گزارشی ادعا کرده است که در آزمایش‌ موشکی اخیر ایران در راستای شلیک موشک از زیردریایی، مقامات پنتاگون به شواهد بیشتری مبنی بر همکاری کره شمالی در این آزمایش یافته‌اند.

 

فاکس نیوز مدعی شد: زیردریایی استفاده شده به وسیله ایران در این آزمایش موشکی بر اساس زیردریایی کره شمالی طراحی شده است که کره شمالی به وسیله آن در سال 2010 کشتی جنگی کره جنوبی را غرق کرد.

 

این پایگاه خبری آمریکایی در ادامه مدعی شد که ایران اخیرا تلاش کرده تا یک موشک کروز «جاسک-2» را آزمایش کند اما این آزمایش موشکی ناموفق بوده و مقامات منع گسترش سلاح‌های اتمی از مدت‌ها پیش بر این گمانند که ایران و کره شمالی در زمینه برنامه موشکی با یکدیگر در زمینه‌های تخصصی ارتباط دارند.

 

در ادامه این گزارش به نقل از «جفری لوئیس»، متخصص تولید موشک در مؤسسه «میدل‌بوری»، آمده است: در طول سال‌های گذشته ما عکس‌هایی از مقامات کره شمالی و ایران را در کشورهای یکدیگر دیده‌ایم و شاهد انواع سخت‌افزارهای مشترک بین این دو کشور بوده‌ایم.

 

فاکس نیوز در ادامه نوشت: زمانی که در ماه ژانویه ایران یک فروند موشک بالستیک آزمایش کرد مقامات پنتاگون گفتند که این موشک بر اساس طراحی کره شمالی بوده و موشک‌هایی که ایران در تابستان سال گذشته آزمایش کرده نیز شبیه موشک «موسودان» کره شمالی بوده‌اند و موشک موسودان نیز پیشرفته‌ترین موشکی است که کره شمالی تاکنون آزمایش کرده است.

 

فاکس نیوز در ادامه این گزارش به نقل از تحلیلگران دفاعی مدعی شده است که موشک «تپودونگ» کره شمالی نیز بسیار شبیه به موشک «شهاب» ایران است.

 

میزان

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top