|
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ الأربعاء ٥ صفر ١٤٤٢ Wednesday, September 23, 2020
کد خبر: 789368
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۳
کارشناسان سازمان ملل؛
اتهامات به سوریه قابل اثبات نیست
کارشناسان سازمان ملل متحد تحقیقات خود را درباره حمله شیمیایی مرگبار روز چهارم آوریل به شهر خان شیخون سوریه ادامه می دهند.
خرابی های سوریه اتهامات به سوریه قابل اثبات نیست
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، کارشناسان سازمان ملل متحد تحقیقات خود را درباره حمله شیمیایی مرگبار روز چهارم آوریل به شهر خان شیخون سوریه ادامه می دهند.

 

احمد اوزومکو، دبیرکل سازمان منع سلاحهای شیمیایی اعلام کرد مدرکی دال بر زیر پا گذاشتن معاهدات بین المللی در منع استفاده از سلاحهای شیمیایی از طرف حکومت سوریه به دست نیامده است.

 

وی اظهار داشت: «نمی توانم بگویم که تخلف صورت گرفته است. سوریه پس از امضای کنوانسیون، اجرای یک برنامه سری را دنبال کرده است. مسلما در این ماجرا خلاءها، تناقضات و تضادهایی وجود دارد و ما این‌را در گزارش‌مان به شورای اجرایی سازمان منعکس کردیم.»

 

به گزارش یورونیوز، حکومت سوریه استفاده از سلاح شیمیایی در حملات چهارم آوریل را رد کرده است. این حملات حداقل ۸۶ کشته برجای گذاشت.

 

 

طرح مناطق امن اجرایی می شود

از طرف دیگر طرح پیشنهادی روسیه در نشست روز پنجشنبه در شهر آستانه قزاقستان مبنی بر تعیین مناطق امن در سوریه که با موافقت سایر کشورهای شرکت کننده در این نشست، یعنی ایران و ترکیه حاصل شد، از روز شنبه لازم الاجرا می شود.

 

هدف اصلی اجرای این طرح دستیابی به آتش بس پایدار در این مناطق است. با اجرای این طرح همچنین باید موانع ورود کمکهای بشردوستانه و روند امدادرسانی برداشته شود. هدف دیگر، بازگشت پناهجویان و آوارگان به خانه هایشان عنوان شده است.

 

ابو بادوه، پناهجوی سوری که در کمپی در اردن بسر می برد می گوید: «چگونه می توان به این مناطق امن اعتماد کرد؟ اگر نتوانند کمترین کمک و یا دارو را به این مناطق ارسال کنند، چطور می توان برای بازگشت به کشور اطمینان خاطر داشت؟»

 

202

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top