|
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ الأربعاء ٦ جمادى الثانية ١٤٤٢ Wednesday, January 20, 2021
کد خبر: 792918
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ - ۰۵:۰۴
اظهارات میرسلیم بعد از اعلام کناره‌گیری به نفع رئیسی
"مشخص است ویژه خواری هایی صورت گرفته است اگر دارایی ها را اعلام و شفاف کنیم و در اختیار مردم و قوه قضائیه قرار بگیرد امکان نظارت بر آن خواهد بود و اگر روسا کارشان شفاف باشد زیردستان نیز مراعات خواهند کرد."
میرسلیم اظهارات میرسلیم بعد از اعلام کناره‌گیری به نفع رئیسی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از العالم، میرسلیم بعد از اعلام اخبار ضدونقیض درباره انصراف به نفع رئیسی گفت: ما درباره شفاف سازی اعتقاد داریم که اول باید قانون اساسی را محترم شمرد یعنی رئیس جمهور، معاونان و وزرا باید شفاف بگویند دارایی، درآمد و ثروتشان چقدر است.

سید مصطفی آقا میرسلیم در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: بعید می دانم یک وزیر اگر بخواهد تمام عیار در خدمت مردم باشد، وقتی از دولت کنار می رود ثروتش افزوده شده باشد؛ اما برخی وزرا را می بینیم در طول 38 سال گذشته که بیشتر وظایفشان دولتی بوده و حقوق آنها هم مشخص است به هزار میلیارد تومان سرمایه رسیده اند چگونه این صورت گرفته است آنها که فقط در بخش خصوصی احتمام نداشته اند و بعید است از این راه  بتوانند به این ثروتها برسند.

وی افزود: مشخص است ویژه خواری هایی صورت گرفته است اگر دارایی ها را اعلام و شفاف کنیم و در اختیار مردم و قوه قضائیه قرار بگیرد امکان نظارت بر آن خواهد بود و اگر روسا کارشان شفاف باشد زیردستان نیز مراعات خواهند کرد.

میر سلیم اظهار داشت: ما پیش بینی کرده بودیم دارایی افراد نه فقط در سطح وزرا بلکه در سطوح پایین تر به رئیس قوه قضائیه اظهار شود و او بتواند راستی آزمایی کند اما چون خیلی از منافع به خطر می افتاد مخالفت شد اگر واقعا خورده شیشه ندارند آنها که سرکار هستند به طور شفاف اعلام کنند که ثروت چرا و از کجا به دست آمده و چطور افزایش یافته است.

میرسلیم ادامه داد: این مسئولان به مردم اعلام کنند و اگر نمی توانند از دولت کنار بروند زیرا این شفافیت ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه معاملات نیز باید برای مردم شفاف تشریح شود گفت: چرا وقتی با پژو در فرانسه مذاکره می کنند هنوز برخی اعضای هیئت مدیره ایران خودرو نمی دانند پشت پرده چه بوده است، چرا می خواهند مخفی کنند و چه منفعتی است که مردم نباید خبر داشته باشند دولت صادق دولتی است که تمام فعل و انفعالات و حساب دخل و خرجش برای مردم روشن است.

گفتنی است که رسانه های داخلی مدعی شده اند که حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای با انصراف مهندس «سید مصطفی میرسلیم»، از آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی حمایت کرد.

 512

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top