|
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ الخميس ١٣ صفر ١٤٤٢ Thursday, October 1, 2020
کد خبر: 802761
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ - ۱۹:۴۳
موضع متناقض امارات و عمان درباره بحران قطر
"انزوای قطر سال ها ادامه خواهدداشت، اما وزیر خارجه عمان عقیده دارد که بحران به وجود آمده در منطقه خلیج فارس به زودی حل و فصل خواهدشد."
العدید موضع متناقض امارات و عمان درباره بحران قطر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از العالم، وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه مدعی است که انزوای قطر سال ها ادامه خواهدداشت، اما وزیر خارجه عمان عقیده دارد که بحران به وجود آمده در منطقه خلیج فارس به زودی حل و فصل خواهدشد.

 

به گزارش شبکه روسیالیوم، انور قرقاش مشاور دولت امارات در امور خارجه امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران مدعی شد: ما خواهان تشدید تنش (با قطر) نیستیم، ما نمی خواهیم که قطر به انزوا برود، بلکه از این کشور می خواهیم که از حمایت گروههای جهادی و اسلامگرایان افراطی دست بردارد.

 

این در حالی است که یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان در گفت و گوی کوتاهی با روزنامه عمانی "أثیر" از حل بحران میان قطر و شش کشور عربی به زودی خبرداد و از ارائه جزئیات دیگر خودداری کرد. عمان و کویت موضعی مخالف با عربستان، امارات و بحرین در قطع روابط دیپلماتیک با قطر اتخاذ کرده اند.

 

هفت کشور عربی شامل عربستان، مصر، امارات، بحرین ، یمن، موریتانی و جزایر کومور از روز پنجم ژوئن، ضمن متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کرده اند.


جیبوتی و اردن نیز سطح روابط دیپلماتیک خود را با قطر کاهش دادند. اما کشورهای کویت و سلطان نشین عمان، روابط خود را با قطر قطع نکردند.

512

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top