|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 803882
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۲ - ۲۲:۳۸
 حجت‌الاسلام تراشیون مطرح کرد؛
قاعده‌ای که باید والدین برای سلامت روان فرزندشان انجام دهند
یک کارشناس تعلیم و تربیت اسلامی با بیان اینکه رفتار والدین در سلامت روانی کوذکان نقش فروانی دارد به زوایای آن پرداخت.
استاد تراشیون قاعده‌ای که باید والدین برای سلامت روان فرزندشان انجام دهند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا تراشیون، کارشناس برنامه پرسمان تربیت کودک و نوجوان  رادیو معارف، در رابطه  با موضوع «علائم سلامت روانی » گفت:‌رفتارهای والدین نباید به گونه‌ای باشد که فرزندان آسیب روحی و روانی ببینند، گاهی اوقات دیده می‌شود که رفتار والدین به شکلی  است که حس حسادت فرزند را ایجاد می‌کند در صورتی که اگر به گونه‌ای دیگر عمل می‌کردیم فرزند این رفتار را نداشت و در برخی از موارد رفتار ما به گونه‌ای است که فرزند مجبور به دروغ‌گویی می‌شود در صورتی که این رفتار ما بوده است که فرزند را به سمت دروغ‌گویی برده است.

 

وی با بیان اینکه برخی از رفتارهای والدین باعث تشدید فشارهای روحی و روانی به روی فرزندان می‌شود گفت: والدین اگر از فرزندشان توقعاتی داشته باشند که فرزند نتواند آن را اجرایی کند باعث ایجاد فشار روحی و روانی بر روی فرزند می‌شود.

 

حجت‌الاسلام تراشیون با بیان اینکه والدین باید نیازهای اساسی فرزندان را براورده کنند گفت: قید نیازهای اساسی برای حذف نیازهای کاذب مطرح شده است و بیان این نکته که منظور از نیازها، هر نیازی نیست. فرزند نیاز به محبت دارد وقتی به فرزند محبت نمی‌کنیم دچار خلاء عاطفی می‌شود و آسیب روحی روانی می‌بیند. یکی دیگر از نیاز فرزند احترام است که آن شأن و شخصیتش حفظ شود  اما اگر حفظ نشود و بی احترامی به فرزندان خود منشأ مجموعه‌ای از مشکلات روحی و روانی برای فرزندان می‌شود.

 

وی با بیان اینکه زاویه اول بحث عدم ارتکاب رفتاری از سوی والدین است که نتیجه‌اش ایجاد اختلال روانی برای فرزندان است گفت: زاویه دیگر بحث که والدین باید به آن توجه کنند این است که باید کاری کنند زمینه تعاملشان با فرزندانشان بیشتر شود تا فرزندان بتواند راحت نیازهایشان را با والدین در میان بگذارند و فارغ ار نتیجه آن که خواسته برآورده می‌شود یا خیر صرف شنیدن آن باعث ایجاد آرامش بسیاری در فرزندان می‌شود.

 

حجت‌الاسلام تراشیون با بیان اینکه در سلامت روحی و روانی یک قاعده‌ای وجود دارد گفت:‌ وقتی انسانها یک شخصی را دارند که با او درد دل کنند و در نیازهایشان به او مراجعه کنند و در مشکلاتشان از او کمک بخواهند بسیار به آنها در راه سلامت روانی‌اشان کمک می‌کند.

 

وی با باین اینکه این نکته در میان کودکان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند گفت: چرا که کودکان حس گرا هستند و مانند بزرگان از آن پختگی لازم برخوردار نیستند که آنها را به معنویت و خداوند متعال رجوع دهیم تا راز و نیاز کنند. اشخاص بزرگسال تفکرشان به مرحله‌ای رسیده است که بتوانند ماوراء را درک کند و می‌تواند با خدا گفت‌و‌گو کند. ولی فرزندان برای برقراری ارتباط باید شخصی باشد که او را ببینند.

 

تسنیم

 

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top