|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 804263
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۴ - ۰۹:۳۳
بعد از ۶روز جلسه در اسپانیا؛
FATF بار دیگر به تعلیق محدودیت‌های مالی ایران رای داد
گروه بین المللی اقدام مالی (FATF) که اقدامات تنبیهی علیه ایران را به مدت یک سال متوقف کرده بود، اعلام کرد با توجه به پایبندی تهران به تعهدات خود،همچنان این محدودیت ها را معلق نگه خواهد داشت.
FATF  FATF بار دیگر به تعلیق محدودیت‌های مالی ایران رای داد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، بر اساس تصمیم‌گیری‌های اخیر، گروه بین المللی اقدام مالی (FATF) که اقدامات تنبیهی علیه ایران را به مدت یک سال متوقف کرده بود، روز جمعه اعلام کرد که با توجه به پایبندی تهران به تعهدات خود، همچنان این محدودیت ها را معلق نگه خواهد داشت.

 

این گروه در گزارش خود گفته است که  پیشرفت های ایران در ارتباط با اجرای برنامه های نظارت مالی را مورد بحث قرار داده و پیشرفت های ایران را تصدیق می کند.

بر همین اساس با ادامه تعلیق اقدامات مقابله ای این نهاد علیه ایران، بدون قید زمانی موافقت شد که این برگ برنده‌ای برای ایران است.

 

با این رأی، معدود دولت هایی که تلاش خود را برای ارائه تصویری منفی از کشورمان متمرکز کرده بودند، عملا ناکام شدند.

این نهاد در عین حال در بیانیه خود تاکید کرده است که تا زمان اجرای تمامی اقدامات لازم برای رفع کاستی های شناسایی شده، ایران را به طور دائمی از لیست سیاه خارج نمی کند.ایران و کره شمالی تنها کشورهایی هستند که در لیست سیاه این نهاد بین المللی قرار دارند.

در بیانیه FATF آمده است این سازمان از تعهد سیاسی سطح بالای ایران برای رفع نقایص استراتژیک خود در بخش مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و تصمیم تهران برای دریافت کمک فنی در جهت اجرای برنامه عملیاتی (Action plan) استقبال می کند.بیانیه می افزاید: «در پی اثبات تعهد سیاسی ایران و گامهای مربوطه در چارچوب برنامه عملیاتی خود، کارگروه اقدام مالی تصمیم گرفته است که به تعلیق تدابیر متقابل ادامه دهد. این کارگروه همچنان به کنترل و نظارت بر روند پیشرفت در اجرای برنامه عملیاتی ادامه خواهد داد و گامهای بعدی را درنظر خواهد گرفت».در بخش دیگری از بیانیه کارگروه اقدام مالی آمده است: «ایران در بیانیه عمومی کارگروه اقدام مالی باقی خواهد ماند تا زمانیکه برنامه عملیاتی تکمیل شود. تا زمانی که ایران تدابیر مورد نیاز برای رفع نقایص تعیین شده در برنامه عملیاتی را اجرا می کند، کارگروه اقدام مالی نسبت به خطر تأمین مالی [گروههای] تروریست از جانب ایران (!) و تهدیدی که این مسئله متوجه نظام مالی بین المللی می کند، توجه دارد. از این رو، کارگروه اقدام مالی از اعضای این سازمان می خواهد و تمام حکومتها را ترغیب می کند که در تطابق با توصیه نامه ۱۹ کارگروه اقدام مالی، همچنان به نهادهای مالی خود توصیه نمایند که در روابط تجاری و معاملات با اشخاص عادی و حقوقی از ایران یک سعی و تلاش فزاینده ای را بکار بندند. کارگروه اقدام مالی از ایران می خواهد تا نقایص خود در حوزه پولشویی و تأمین مالی تروریسم را به طور کامل برطرف نماید».

مهر

110

کلیدواژه ها:
مالی ایران  |  FATF  |  تعلیق  | 
مشاهده نظرات

روحانی مچکریم

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
پربیننده جام آر اس اس ادامه
پربیننده های امروز آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top