|
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ السبت ٢ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 16, 2021
کد خبر: 804303
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۵ - ۱۲:۰۰
احتمال افت قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار
سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان می تواند فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد کند و این فشارها احتمالا برای افت قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار در هر اونس تا پایان امسال کافی خواهد بود.
طلا14 احتمال افت قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از کیتکونیوز، در حالی که قیمت طلا تحت تاثیر تنش های سیاسی بین المللی همچنان مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و با کاهش شدیدی روبرو نشده است، روبرت رنیه تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری وستپک تاکید کرد: سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان می تواند فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد کند و این فشارها احتمالا برای افت قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار در هر اونس تا پایان امسال کافی خواهد بود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: پیش بینی رسمی ما این است که قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به کمتر از 1183 دلار خواهد  رسید. سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان در شش ماه دوم امسال موجب افزایش فشارها بر قیمت طلا می شود.


وی در ادامه گفت: فدرال رزرو آمریکا آشکارا در مسیر عادی سازی سیاست های پولی قرار دارد. با آغاز ماه جولای تمرکز زیادی بر روی بانک مرکزی کانادا خواهد بود. بانک مرکزی کانادا احتمالا در نشست 12 جولای نرخ بهره را افزایش خواهد داد. در حالی که بانک مرکزی انگلیس نیز ظاهرا قصد دارد تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش دهد ولی برخی کارشناسان اقتصادی نسبت به این مساله هشدار داده اند.
مذاکرات رسمی بریتانیا و اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه رسما آغاز شده است. فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش داده و اعلام کرده است که قصد دارد برنامه کاهش تراز مالی 4.5 تریلیون دلاری را آغاز کند.


تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری وستپک بر این باورند که در صورت شکسته شدن سطح حمایتی 1245 دلاری قیمت طلا احتمالا تا 1230 دلار و سپس 1210 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.
رنیه در عین حال گفت: طلا همچنان بهترین سرمایه گذاری در شرایطی است که ریسک های سیاسی و اقتصادی تشدید می شود. تقاضای مکان امن سرمایه گذاری می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.
 به نوشته طلا،وی افزود: با توجه به اینکه فدرال رزرو قصد دارد سیاست های انبساطی پولی را متوقف کند، بعید به نظر می رسد که قیمت طلا تا پایان امسال به 1300 دلار برسد.

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top