|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 804315
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۴ - ۱۳:۰۰
دیه برای مردی که چشمش کور شد
متهم جوانی که در یک درگیری با چاقو چشم پسر جوانی را کور کرد، از سوی هیئت قضات به پرداخت دیه محکوم شد.
دادگاه دیه برای مردی که چشمش کور شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز متهم جوانی که در یک درگیری با چاقو چشم پسر جوانی را کور کرد، از سوی هیئت قضات به پرداخت دیه محکوم شد.

 

 ٢٠ اسفندماه سال ٩١ مردی با پلیس ١١٠ تماس گرفت و از درگیری سه جوان در خیابان شریعتی تهران خبر داد و مأموران در پی این خبر خود را به محل رساندند. آنها در تحقیقات اولیه متوجه شدند سه جوان با یکدیگر درگیر شدند که یکی از آنها در جریان این نزاع با ضربه چاقو کور شده است. مأموران در ادامه بررسی‌های خود دو جوان به نام مهران و امیر را دستگیر کردند.

 

مهران پس از دستگیری موضوع را انکار کرد و همه تقصیر‌ها را بر گردن امیر انداخت. امیر نیز اتهام را نپذیرفت و مدعی شد آن روز با خود چاقویی حمل نکرده و مهران پسر جوان را کور کرده است. به‌ این‌ ترتیب با توجه به شکایت این پسر جوان و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواستی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده ارسال شد.

 

در ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد، سپس شاکی در جایگاه مخصوص حاضر شد و بار دیگر شکایت خود را مطرح کرد و گفت: از دادگاه تقاضای قصاص دارم تا کسی که با چاقو چشمم را نابینا کرده، کور شود و بداند من چه رنجی را تحمل می‌کنم. سپس مهران متهم ردیف اول برای دفاع از خود در برابر قضات ایستاد و گفت: من با چاقو به چشم این مرد نزدم و تمام تقصیرات گردن امیر است.

 

او بود که در جریان درگیری یکباره چاقو کشید و با آن چشم شاکی را کور کرد. درگیری بین من و شاکی بود اما او کاسه داغ‌تر از‌ ‌آش شد و این فاجعه را به وجود آورد. در ادامه جلسه رسیدگی شاهدان هرکدام به‌ترتیب در جایگاه قرار گرفتند؛ آنها پس از اجرای مراسم قسم، روز حادثه را همان‌طور که دیده بودند، برای قضات شرح دادند.

 

در پایان جلسه قضات که در متهم‌بودن مهران تردید داشتند، پرونده را برای بررسی‌‌های بیشتر به دادسرا ارجاع دادند. آنها متوجه شدند مهران بی‌گناه است و امیر چشم این مرد را کور کرده است؛ به ‌همین ‌دلیل مهران را تبرئه كردند و بنا بر رأی پزشکی قانونی مبنی بر اینكه قصاص امکان‌پذیر نیست، متهم را به پرداخت دیه محکوم کردند.

شرق

110

کلیدواژه ها:
کور  |  مرد  |  چشم  |  دیه  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top