|
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ السبت ١٥ رجب ١٤٤٢ Saturday, February 27, 2021
کد خبر: 804481
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۴ - ۱۸:۵۱
پولیتیکو؛
فشار به ترامپ برای براندازی در ایران
سیاست رسمی کاخ سفید درقبال ایران درحال شکل گرفتن است و مقامات ارشد آمریکایی و متحدان کلیدی ترامپ از دولت جدید می خواهند گام هایی را برای سرنگون ساختن حکومت تهران بردارد.
ترامپ فشار به ترامپ برای براندازی در ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه پولیتیکو (politico) در یادداشتی زیر عنوان "متحدان ترامپ به کاخ سفید فشار می آورند تا به دنبال تغییر حکومت تهران باشد" به تلاش مقامات آمریکایی برای مداخله در امور داخلی ایران پرداخته است.

 

 

در ابتدای این یادداشت آمده است: درشرایطی که دولت جدید آمریکا درحال بررسی و بازنگری سیاست خود درقبال ایران است، مقامات ارشد آمریکایی به این مطلب اشاره می کنند که گزینه سرنگون ساختن حکومت ایران روی میز آنهاست.

 

 

این نشریه آمریکایی افزود: سیاست رسمی کاخ سفید درقبال ایران درحال شکل گرفتن است و مقامات ارشد آمریکایی و متحدان کلیدی ترامپ از دولت جدید می خواهند گام  هایی را برای سرنگون ساختن حکومت تهران بردارد.

 

 

در ادامه این گزارش، اتهامات غربی ها علیه ایران تکرار شده و آمده است: حامیان تغییر حکومت ایران می گویند که این اقدام تنها راه موجود برای متوقف ساختن رفتارهای خطرناک ایران است؛ از پیگیری ساخت سلاح های هسته ای توسط این کشور تا حمایت از تروریسم.

 

 

از سوی دیگر منتقدان می گویند، چنین مداخله سیاسی در ایران یادآور کودتای  1953 (کودتای 28 مرداد علیه دولت مصدق) با حمایت سیا است که هنوز در ذهن ها زنده مانده است.

 

 

به گفته منتقدان، چنین اقدامی با خطر نتیجه معکوس روبروست که محبوبیت حاکمیت ایران را بیشتر سازد و حامیان جمهوری اسلامی را قدرتمندتر کند.

 

 

پولیتیکو افزود: به همین علت بود که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سخنرانی سال 2013 خود در سازمان ملل به ایرانی ها اطمینان داد که «ما به دنبال تغییر حکومت در ایران نیستیم».

 

 

اکنون اما جنگ طلبان بانفوذ آمریکایی خواستار تغییر حکومت ایران در دوران ریاست جمهوری ترامپ هستند.

 

 

در ادامه این گزارش به سخنان رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، اشاره شده که خوستار تغییر حکومت در ایران شده بود.

 

 

پس از سخنان تیلرسون، رهبر ایران به آن واکنش نشان داده و اظهار داشت که آمریکایی ها همیشه چنین قصدی داشته اند و سر و صداهای حکومت جدید و بی تجربه آمریکا اهمیتی ندارد و  مانند تقلاهای قبلی به شکست خواهد انجامید.

 

111

 

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top