|
پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ الخميس ١٧ ربيع الثاني ١٤٤٢ Thursday, December 3, 2020
کد خبر: 804672
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۵ - ۱۸:۴۸
دوشنبه در کدام کشورهای عربی عید بود؟
بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی دیروز یکشنبه را روز عید فطر اعلام کردند، در حالی که بر اساس محاسبات دقیق نجومی، هلال ماه در شامگاه شنبه فقط در آمریکای جنوبی قابل رویت بوده است.
عید دوشنبه در کدام کشورهای عربی عید بود؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس دینی جام نیوز به نقل از العالم، درحالی که اغلب کشورهای عربی روز یکشنبه را عید فطر اعلام کرده بودند، سلطنت نشین عمان، مغرب، ایران، چین و شیعیان عراق، دوشنبه را روز عید فطر اعلام کردند.

 

بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی دیروز یکشنبه را روز عید فطر اعلام کردند، در حالی که بر اساس محاسبات دقیق نجومی، هلال ماه در شامگاه شنبه فقط در آمریکای جنوبی قابل رویت بوده است.

 

بدین ترتیب کشورهای عمان، ایران، مغرب، چین وعراق، بر اساس عدم امکان رویت هلال در غروب شنبه، امروز دوشنبه را عید فطر اعلام کردند.

 

براساس این گزارش، دولت مغرب روز شنبه اعلام کرد که رویت هلال ماه در شامگاه شنبه ممکن نیست و روز دوشنبه روز عید فطر خواهد بود. این در حالی است که مغرب، غربی ترین کشور اسلامی است و اگر قرار باشد هلال ماه جدید در کشوری اسلامی دیده شود، احتمال آن در مغرب از همه کشورهای دیگر اسلامی بیشتر است.

 

محمد ششم شاه مغرب امروز دوشنبه در مراسم اقامه نماز عید فطر در مسجدی در شهر دارالبیضا شرکت کرد.

 

سلطنت نشین عمان نیز روز دوشنبه را روز عید فطر اعلام کرد و معاون نخست وزیر و شماری از مقامات حکومتی این کشور در مسجد الخور در مسقط نماز عید فطر اقامه کردند.

 

در ایران نیز روز دوشنبه عید فطر اعلام شد و شهروندان تهرانی نماز عید فطر را به امامت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب، برگزار کردند. در تمامی شهرها و روستاهای کشور نیز نماز عید برگزار شد.

 

در چین نیز که بیش از 56 اقلیت دینی دارد و 10 درصد آنها را مسلمانان تشکیلی می دهند، مومنان روزه دار نماز عید فطر را در مسجدی در پکن و در سایه تدابیر شدید امنیتی اقامه کردند.

512

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top