خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١ Tuesday, March 31, 2020
کد خبر: 806087
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۱۶:۱۴
رحمتی: در استقلال و تيم‌ملی يكی مثل جباری پيدا نمی‌كنید / جباری: مهدی در تیم‌ملی از یکسری‌ها رودست خورد
مجتبی جباری و مهدی رحمتی به عنوان بزرگ‌ترهای استقلال در اظهاراتی جداگانه برای هم سنگ تمام گذاشتند.
مجتبی جباری_سید مهدی رحمتی رحمتی: در استقلال و تيم‌ملی يكی مثل جباری پيدا نمی‌كنید / جباری: مهدی در تیم‌ملی از یکسری‌ها رودست خورد
به این مطلب امتیاز دهید
80% 20% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، مجتبی جباری و مهدی رحمتی در برنامه‌اي براي داربي آلمان كنار هم قرار گرفتند. شماره هشت استقلال صحبت‌هایش را از بازگشت به جمع آبی‌پوشان بعد از دوری چهار ساله  شروع کرد: «این دوری چهار ساله برای من یکسری فواید داشت. در این مدت من و خانواده‌ام بدون استرس و تنش در آرامش بودیم. همچنین در این چهار سال صاحب دو فرزند پسر شدم. در فوتبال تماشاچی هویت یک باشگاه را مي‌سازد. در قطر مسابقات ما شبیه تمرینات بود. با نبود تماشاگر از یک طرف فشار بازی روی ما کمتر بود و از طرف دیگر زیبایی‌های بازی کاهش پیدا مي‌کرد. در آنجا وقتی با بازیکنان از جو فوتبال در ایران صحبت مي‌کردیم  وجود این همه تماشاگر برای‌شان عجیب بود. بعضی از آنها بازی برابر تیم‌هاي ایرانی را تجربه کرده بودند. در این سال‌ها دلم برای استقلال تنگ شده بود. به‌خصوص وقتی بازی‌هایش را مي‌دیدم. حضور تماشاگر در دورتادور استادیوم به بازیکن یک انرژی مثبت مي‌دهد. سال‌هایی که در استقلال بودم تیم نتایج خوبی گرفت و هواداران هم همواره از من حمایت مي‌کردند. پارسال هم صحبت از بازگشت من بود اما شرایط طوری بود که نمی‌شد برگردم چون باشگاه الاهلی رضایتنامه من را نمی‌داد. امسال که قراردادم تمام شد خیلی سریع در مورد مسایل مختلف به جمع‌بندی رسیدیم تا در خدمت استقلال باشم.‌« زیدان آسیا ابراز امیدواری کرد امسال یک قهرمانی دیگر را با استقلال تجربه کند: «هر کسی که به استقلال مي‌آید دوست دارد درباره گرفتن ستاره سوم صحبت کند. رسیدن به ستاره سوم سخت است اما دور از دسترس نیست. استقلال هر سال برای قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی  تلاش مي‌کند. پارسال تیم به مقام نایب‌قهرمانی رسید. امسال با نفراتی که ماندن و بازیکنانی که اضافه شدند و با کمک باشگاه و کادر فنی و تماشاگران به دنبال کسب قهرمانی در لیگ برتر هستیم که دور از دسترس نیست.»

 

مجتبی آدم رکی است 


 بعد از صحبت‌هاي شماره هشت نوبت به مهدی رحمتی رسید تا صحبت‌هایش را شروع کند. شماره یک به شدت از بازگشت مجتبی حمایت کرد و به تعریف و تمجید از او پرداخت  تا نشان دهد برخلاف شایعه‌سازی‌ها نه‌تنها مشکلی با آمدن او ندارد که از این اتفاق حسابی هم خوشحال و راضی است: «به حال مجتبی غبطه مي‌خورم که چهار سال استراحت کرده و برگشته است. در شرایطی که جراید برای رونق گرفتن کارشان و فروش بیشتر حاشیه‌سازی مي‌کنند و مطالبی مي‌نویسند که بیشتر‌شان دروغ است. با رونق گرفتن فضای مجازی شدت این موضوع بیشتر هم شده است. کار کردن در چنین شرایطی خیلی سخت است. دوستی من و مجتبی به سال‌ها قبل بر مي‌گردد که با برادر مجتبی هم بازی بودم. سال‌ها کنار مجتبی در استقلال و تیم ملی همبازی هستیم. مجتبی اخلاقی که دارد این است که با کسی تعارف ندارد و اگر مشکلی باشد، رود‌ رو مي‌گوید. در سال‌هایی که او از استقلال دور بود باهم ارتباط بودیم. اما خب نمی‌شود پاسخگوی تمام مطالب و گزارش‌ها بود چرا که بیشتر آنها غیر‌واقعی و دروغ هستند. سال آخری که من، مجتبی، پژمان و خسرو در استقلال بودیم فصل خوبی را پشت‌سر گذاشتیم و قهرمان لیگ برتر شدیم و به جمع هشت تیم برتر آسیا راه پیدا کردیم. در تمام سال‌هایی که گذشت خاطرات خوبی با مجتبی جباری داشتم و بازگشت او یادآور تمام آن خاطرات خوب است. امیدوارم باهم و در کنار سایر بچه‌ها و با حمایت و کمک همه از کادر فنی و مدیریت باشگاه گرفته تا تماشاگران بتوانیم خاطرات خوب گذشته را زنده کنیم.»

 

اجازه مي‌دادند بازی کند رکوردش دست نیافتنی بود 


بعد از صحبت‌هاي رحمتی و تعریف و تمجید هایش از  زیدان آسیا دوباره نوبت به شماره هشت استقلال رسید. مجتبی این بار به بحث رحمتی و تیم ملی ورود کرد و صحبت‌هاي جنجالی و البته مثل همیشه صادقانه‌ای را بر زبان آورد: «مهدی خیلی برای استقلال و تیم‌ملی زحمت کشید و همین موضوع باعث شد تا حواشی زیادی اطرافش باشد. اما خوشحالم مهدی آنقدر از خودش کیفیت نشان داد حاشیه‌سازی‌ها نتوانست روی او تاثیری بگذارد. کنار گذاشته شدن مهدی از تیم ملی اجحاف بزرگی در حق او بود. مهدی از یکسری آدم‌ها رودست خورد و مهره‌اش را اشتباهی بازی کرد. مهدی توانایی این را داشت که سالها دروازبان اول تیم ملی باشد و اگر آن اتفاق نمی افتاد رکوردش در تیم ملی دست‌نیافتنی مي‌شد. خودم یک فوتبالیست هستم و مي‌دانم رسیدن به جایگاه مهدی رحمتی خیلی سخت است. و نیاز به استعداد و زحمت و تلاش زیادی دارد. اگر اجازه مي‌دادند مهدی درون دروازه تیم ملی بایستد تعدا بازی‌هاي ملی‌اش آنقدر زیاد مي‌شد که رکورد اش دست نیافتنی بود. رحمتی هنوز هم مي‌تواند دروازه‌بان اول تیم ملی باشد و سالیان سال درون دروازه بایستد. برای دروازه‌بان‌هاي تیم ملی احترام زیادی قائلم و مي‌دانم کیفیت بالایی دارند اما آن اتفاق‌ها که من هم درگیرش بودم برای مهدی نمی‌افتاد آنها فرصت حضور در دروازه تیم ملی را پیدا نمی کردند. اما موفقیت بزرگ رحمتی این است که تمام استقلالی‌ها دوستش دارند. به خاطر تمام زحماتی که مهدی در استقلال و تیم‌ملی کشید و تمام فشارهایی که تحمل کرد و مي‌کند به او خسته نباشید مي‌گویم.این صحبت هایی بود که خیلی وقت است مي‌خواهم بازگو کنم و باید آنها را مي‌گفتم.»

 

حق جباری بود به استقلال برگردد 


بعد از حمایت تمام‌قد و شجاعانه زیدان وطنی از دوست و همبازی  قدیمی‌اش این بار نوبت رحمتی بود تا یک نا‌گفته را درباره جباری بگوید: «مجتبی به من لطف دارد. زمانی که مجتبی را در قطر دیدم به او گفتم حق شما است که به استقلال بر‌گردید. یک موضوع هست که تابه‌حال جایی نگفته‌ام اما حالا آن را تعریف مي‌کنم. زمان آقای مظلومی زانوی مجتبی آسیب دید. این آسیب‌دیدگی به حدی بود که باید یک جراحی خفیف روی پایش انجام مي‌داد. ما در پلی‌آف آسیا ذوب آهن را برده بودیم و یک بازی حساس مقابل الاتفاق عربستان داشتیم. مجتبی برای این که در این بازی حساس بازی کند و استقلال را تنها نگذارد  به جای جراحی سه هفته فیزیوتراپی کرد تا بتواند مقابل الاتفاق بازی کند. مجتبی برابر الاتفاق بازی کرد و ما هم بازی را بردیم اما این کار جباری باعث شد تا مصدومیت‌اش تشدید شود و به‌جای یکماه مجبور به دوری  یک‌ساله از فوتبال شود. فکر نمی‌کنم شما در فوتبال بازیکنی را سراغ داشته باشید که چنین کاری را کرده باشد یا حاضر باشد برای تیمش چنین کاری انجام بدهد. با چشم خودم دیدم که مجتبی در آن مسابقه با وجود مصدومیت بازی کرد تا استقلال  از پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. یکسری بازیکن‌ها در فوتبال فقط یک نفر هستند و جانشین ندارند که مجتبی یکی از آنهاست و اگر استقلال و تیم ملی را بگردید یک نفر مثل جباری پیدا نمی‌شود.»

 

گل

450

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top