|
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١ Saturday, August 8, 2020
کد خبر: 807824
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۵
خبرسازی سرویس اطلاعات آلمان علیه ایران
سرویس اطلاعات آلمان مدعی شده است که چند شهروند آلمانی را در ارتباط با صادرات تجیهزات پیشرفته برای توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای ایران شناسایی کرده‌ است.
سرویس اطلاعاتی آلمان خبرسازی سرویس اطلاعات آلمان علیه ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

سرویس اطلاعات آلمان مدعی شده است که چند شهروند آلمانی را در ارتباط با صادرات تجیهزات پیشرفته برای توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای ایران شناسایی کرده‌ است.وبگاه «ویکلی‌استاندار» در گزارشی به نقل از سرویس‎های اطلاعاتی آلمان مدعی شد که ایران به صورت غیرقانونی در پی به‌دست‌آوردن فن‌آوری و تجهیزات پیشرفته از شرکت‎های آلمانی برای توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای خود بوده است.

 

به نوشته این پایگاه خبری، سرویس اطلاعات آلمان با انتشار گزارشی مدعی شده که دادستان فدرال آلمان علیه سه شهروند آلمانی که با نقض قوانین صادرات تجهیزات ویژه‌ای را در اختیار یک شرکت ایرانی مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران قرار داده‌اند ،اعلام جرم کرده‌ است.

 

بیانیه سرویس اطلاعاتی آلمان در ادامه ادعاهای خود می‌افزاید که ایران از این تجهیزات پیشرفته در راکتور آب سنگین اراک استفاده می‌کند تا پلوتونیم مورد نیاز را برای سلاح هسته‌ای تولید کند.

 

در گزارش 181 صفحه‌ای سرویس اطلاعات آلمان همچنین با ادعای اینکه ایران از طریق یک شرکت ثالث چینی تمام تجهیزات موردنیاز خود را از آلمان وارد می‌کند ادعا شده که برخلاف مقاد توافق هسته‌ای ایران در پی به‌دست‌آوردن محصولات و راهکارهای علمی توسعه سلاح‌های هسته‎ای و فن‌آوری‎های موشکی است.

 

میزان

202

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top