|
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ السبت ٩ جمادى الثانية ١٤٤٢ Saturday, January 23, 2021
کد خبر: 818476
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۲۳:۵۴
کاهش صادرات نفت ایران به هند
هندی ها به دلیل مناقشه بر سر میدان گازی «فرزاد بی»، واردات نفت از ایران را کاهش داده اند.
نفت1 کاهش صادرات نفت ایران به هند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، به نقل از رویترز، هندی ها به دلیل مناقشه بر سر میدان نفتی «فرزاد بی» با ایران به تنوع بخشیدن به منابع تامین نفت خود هستند. در همین راستان هند میزان واردات نفت از ایران را در سال مالی خود که منتهی به سی و یکم مارس سال ۲۰۱۸ میلادی است، در حدود یک چهارم کاهش داده است.
 
صادرات نفت ایران به هند در ماه گذشته میلادی یعنی جولای در مقایسه با ماه قبل از آن با ۱۶.۳ درصد کاهش به ۴۱۴ هزار و ۹۰۰ بشکه در روز رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۲۰.۷ درصد کاهش نشان می دهد.   
 
البته در ماه گذشته میلادی شرکت ریلاینس هند برای اولین بار از پالایشگاه پارس جنوبی ایران، نفت خریداری کرد.
 
همچنین انتظار می رود صادرات نفت ایران به هند در ماه جاری میلادی به ۳۱۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کند که کمترین رقم از فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی است؛ ضمن اینکه هندی ها برای جایگزین کردن نفت ترش ایران به خرید نفت از عراق و روسیه روی آورده اند و صادرات نفت روسیه در ماه گذشته میلادی به هند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با بیش از ۳ برابر افزایش به ۱۴۸ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسید.
 
از سویی دیگر صادرات نفت عراق به هند در ماه جولای ۳۱.۵ درصد در مقایسه با ماه قبل از آن افزایش نشان می دهد؛ همچنین عراق برای چهارمین ماه متوالی عنوان بزرگ ترین تامین کننده نفت هند را به خود اختصاص داد.
 
بر اساس آمار منتشر شده از سوی توماسون رویترز، مجموع صادرات نفت عراق به هند در ماه جولای به ۹۵۴ هزار بشکه در روز رسید و این رقم برای ماه قبل از آن ۷۲۵ هزار و ۸۰۰ بشکه در روز است.
 
 صادرات نفت عراق به هند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تقریبا ۵۰ درصد افزایش نشان می دهد؛ ضمن اینکه روند صعودی صادرات نفت عراق به هند به دنبال کاهش صادارت ۳۱.۱ درصدی ونزوئلا در ماه جولای است.

مهر

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top