|
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ١٠ شوّال ١٤٤١ Tuesday, June 2, 2020
کد خبر: 819006
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۲۲:۲۵
تشکر ترامپ از پوتین و خشم دیپلمات‌های آمریکایی
یک دیپلمات بلند پایۀ آمریکایی نیز با تأکید بر اینکه سخنان ترامپ بسیار زشت بوده است، گفت: این سخنان باعث سرخوردگی کسانی شده که در حال خدمت به کشورشان هستند.
ترامپ  تشکر ترامپ از پوتین و خشم دیپلمات‌های آمریکایی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از العالم، روزنامۀ آمریکایی پولیتیکو نوشت، واکنش ترامپ به تصمیم پوتین برای اخراج صدها تن از کارکنان سفارت آمریکا در موسکو، شوک بزرگی به محافل دیپلماتیک وارد کرده است.

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به خاطر کاهش دادن شمار دیپلمات های آمریکا در روسیه سپاسگزاری کرده بود.

 

وی با لحنی که خالی از تمسخر نبود، گفت: این تصمیم موجب خواهد شد آمریکا پول زیادی پس انداز کند. ترامپ افزوده بود: هیچ دلیلی ندارد که افراد اخراج شده به روسیه بازگردد.

 

با وجود این، منابعی در وزارت خارجۀ آمریکا با تأکید بر اینکه برداشت ترامپ دربارۀ کاهش هزینه ها، دست کم در کوتاه مدت، نادرست است افزودند پیش از همه، کارکنان روس سفارت آمریکا در مسکو اخراج خواهند شد و به همین دلیل، آمریکا مجبور خواهد شد به افراد اخراج شده غرامت بدهد. افزون بر این، کارکنان آمریکایی اخراج شده از مسکو نیز باید به کشورهای دیگر منتقل شوند که این نیز هزینه های دیگری خواهد داشت.

 

یک دیپلمات بلند پایۀ آمریکایی نیز با تاکید بر اینکه سخنان ترامپ بسیار زشت بوده است، گفت: این سخنان باعث سرخوردگی کسانی شده که در حال خدمت به کشورشان هستند.

 

یک مسئول دیگر نیز گفت: سخنان ترامپ پیامی وحشتناک برای کارکنان محلی سفارت خانه های آمریکا در دنیا است.

 

دیپلماتی دیگر هم اظهار داشت: «باید از پوتین تشکر کنیم؟! کلمه ای ندارم که مناسب واکنش من باشد».

512

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top