|
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ الجمعة ٨ جمادى الثانية ١٤٤٢ Friday, January 22, 2021
کد خبر: 819213
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۲۱:۱۰
به جز لباس زیر چیزی در تن شان نمی ماند +عکس و فیلم
برده‌داری نوین، پدیده ای است که در قرن 21 همچنان در انگلیس قربانی می گیرد و نهادهای ناظر در این کشور، ابعادش را گسترده تر از میزانی توصیف کرده اند که تاکنون گمان می رفت.
برده داری نوین به جز لباس زیر چیزی در تن شان نمی ماند +عکس و فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
54.5% 45.5% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، ابعاد جرایم مرتبط با بردگی مدرن در بریتانیا، قاچاق انسان، کار و روسپیگری اجباری بسیار وسیع تر از آن است که پیش تر گمان می شد و شمارش به ده ها هزار نفر می رسد.

 

به نوشته گاردین به نقل از آژانس جرایم ملی (NCA)، دامنه بردگی اجباری در بریتانیا از فعالیت یک باند روسپیگری رومانیایی که سالانه ۵ میلیون یورو از این راه عاید خود می کند تا قاچاق دختری ۱۲ ساله به بریتانیا با هدف کار در خانه و همراهی کودکان صاحب خانه به مدرسه را در بر می گیرد.

 

به گزارش یورونیوز، قربانیان اغلب از کشورهای اروپای شرقی، ویتنام و نیجریه هستند و شمارشان بلحاظ جنسیتی، یعنی زن یا مرد بودن، تقریبا برابر است.

 

آژانس جرایم ملی می گوید که به احتمال زیاد و در زندگی روزانه خود با موارد بردگی مدرن مواجه می شویم و شاید موارد آنقدر محسوس نباشند.

 

گروهی از زنان و دختران قربانی که با وعده و وعید زندگی بهتر به بریتانیا آورده می شوند، آخر سر یک شاهی در جیبشان و به جز لباس زیر در تنشان باقی نمی ماند و به روسپیگری اجباری واداشته می شوند.

 

«ویل کر» از مدیران آژانس جرایم ملی از دختر ۱۲ ساله رومانیایی می گوید که توسط پدرش فروخته شده یا وی بنوعی در روند قاچاق دخترش دخیل بوده و دست داشته، در کنترل مرزی از دست قاچاقچیان نجات داده شد.

 

گروهی دیگر در کارواش‌ها، کارهای ساختمانی و کشاورزی و یا فراورده های غذایی و یا کشت و تولید ماری جوانا به کار گرفته می شوند، با حداقل حقوق و در شرایط نامناسب.

 

ویل کر می گوید که بنا بر تحقیقات سازمان متبوعش «افرادی هستند که هر آن در بریتانیا استثمار می شوند» که «تمام ابعاد و جزییات آن هنوز معلوم نیست.»

 

وی می افزاید که بردگی مدرن، سوء استفاده از انسانها و استثمار آنها در هر شهر بزرگ یا تقریبا بزرگ بریتانیا اتفاق می افتد.

 

 

 

سایت بی بی سی فارسی در تک گزارش خود فیلمی کوتاه در این زمینه پخش کرد و آورد: ابعاد آنچه "برده‌داری نوین" در بریتانیا خوانده شده بسیار وسیع‌تر از آن چیزی است که تصور می شد. قربانیان این برده داری تقریبا در همه شهرهای این کشور زندگی می‌کنند و تعدادشان به ده‌ها هزار نفر می‌رسد.

 

برده‌داری نوین دیگر فقط مختص به خودفروشی اجباری نیست بلکه سوء استفاده گروه‌های تبهکار از افراد آسیب پذیر به بخش‌های دیگر اقتصاد هم رخنه کرده است.

 

 

«مارک برنز ویلیامسون» از مسوولان سازمان مبارزه با قاچاق انسان و برده داری انگلیس در این باره گفت: درصورتی که مقابله جدی با این پدیده صورت نگیرد، ابعاد بسیار گسترده تری خواهد یافت. نهادهای مدنی در انگلیس شمار این برده ها را در انگلیس در مقایسه با سه سال پیش دو برابر توصیف کرده اند.

 

برخی فعالان اجتماعی معتقدند سود سرشار باندهای قاچاق انسان و برده داران مدرن موجب شده است به جای قاچاق مواد مخدر به این پدیده شوم روی آورند.

 

«تیم کوریگان» افسر پلیس مبارزه با باندهای تبه کار در این باره گفت: باندهای تبه کار همه مدارک شناسایی و هویتی قربانیان را از آنان می گیرند و با کنترل شدید بر آنان، راهی جز همکاری برای قربانی باقی نمی گذارند. قاچاقچیان حرفه ای انسان با شگردهای مختلف قربانیان خود را به انگلیس می آورند و وقتی آنان را گرفتار کردند، همچون برده با آنان رفتار می کنند و عرصه را آنچنان بر آنان تنگ و شرایط را به گونه ای برای آنان ترسیم می کنند که جرات سرپیچی از فرامین سرکردگان این باندها را نداشته باشند.

 

برخی از قربانیان نیز از بیم انتقام و گرفتار شدن در شرایطی بدتر مجبور به تمکین خواسته های تبهکاران می شوند.

 

نکته قابل توجه در گزارش های شبکه رسانه ای وابسته به دولت های غربی نظیر یورونیوز، بی بی سی و ... انداختن بخش بزرگی از تقصیرها به گردن کشورهای شرق اروپا و دیگر کشورهاست.

 

لینک دانلود

 

115

 

کلیدواژه ها:
زن  |  بردگی  |  فیلم  |  عکس  |  بریتانیا  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top