خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ الخميس ٨ شعبان ١٤٤١ Thursday, April 2, 2020
کد خبر: 819905
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۰۹:۰۸
مهدی خلجی در بی بی سی:
عمل به روح برجام یعنی کاهش مخاصمه میان ایران و آمریکا/ ویدئو
"آنچه که در ایران و یا آمریکا به عنوان روح برجام مطرح می شود، اصلا مسئله هسته ای نیست بلکه مسئله مخاصمه ای است که میان ایران و آمریکا وجود دارد."
مهدی خلجی عمل به روح برجام یعنی کاهش مخاصمه میان ایران و آمریکا/ ویدئو
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مهدی خلجی، کارشناس بی بی سی، درباره برجام گفت: «از ابتدایی که بحث برجام پیش آمد، عده ای در ایران خیلی هیجان زده بودند؛ آقای ظریف و آقای روحانی این گونه القا می کردند که برجام آغاز رفع مخاصمه میان ایران و غرب است. خودِ آقای روحانی هم اصطلاح برجام 2 و برجام 3 را مطرح کرد. از این سوء هم آقای اوباما معتقد بود که امضای برجام از سوی ایران، موضع ایران را نه تنها در قبال مسئله هسته ای بلکه در قبال بسیاری از مسایل منطقه ای که دردسرساز است، تغییر خواهد داد.»

 

وی در ادامه گفت:«آنچه که در ایران و یا آمریکا به عنوان روح برجام مطرح می شود، اصلا مسئله هسته ای نیست چرا که گرچه برنامه هسته ای ایران پیشرفته است اما هرگز به نقطه خطرناک نرسیده بلکه مسئله مخاصمه ای است که میان ایران و آمریکا وجود دارد؛ مخاصمه ای که از ابتدای انقلاب آغاز شده و گسترش پیدا کرده است. اگر این مخاصمه از بین نرود و یا از شدت آن کاسته نشود، برجام به خودی خود نمی تواند معجزه ای بکند.»

 

ویدئو

 

106

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top