|
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ الأحد ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٢ Sunday, January 24, 2021
کد خبر: 820016
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۴:۴۰
محاکمه سارقان ۲۴ میلیارد تومانی خانه‌های تهران! +عکس
20 متهم که با تشکیل سه باند به 315 خانه در تهران دستبرد زده و 24 میلیارد تومان به دست آورده بودند، در آخرین جلسه بازپرسی جرایمشان را پذیرفتند. دختری که عضو این باند است مدعی بود فریب خواستگارش را خورده و در دام باند گرفتار شده است.
دادگاه1 محاکمه سارقان ۲۴ میلیارد تومانی خانه‌های تهران! +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، این سارقان که 19 مرد و سابقه‌دار هستند از یک سال پیش با تشکیل سه باند، شبانه به 315 خانه در محله‌های غرب و مرکز تهران دستبرد زده و پول، دلار، سنگ‌های قیمتی و طلا به ارزش 24 میلیارد تومان را فروخته‌‌اند. متهمان به خانه تعدادی از تجار هم دستبرد زده بودند. این درحالی بود که چهار مهره کلیدی باند مدتی بعد از دستگیری زمانی که در یکی از بازداشتگاه‌های پلیس تهران بودند، با تخریب نورگیر بازداشتگاه از آنجا فرار کردند، اما دوباره بازداشت شدند. در ادامه تحقیقات از متهمان معلوم شد دختر مورد علاقه یکی از آنها در نگهداری و فروش طلاهای سرقتی فعالیت داشته که وی نیز بازداشت شد. 

 


متهمان با دستور قاضی رستمی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند. دیروز اعضای این باند برای آخرین جلسه بازپرسی در شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران حاضر شدند.

سرکرده باند سرقت به قاضی پرونده گفت: من در سه باند فعالیت داشتم. شبانه به خانه‌ها دستبرد زده و هرچه اموال قیمتی بود سرقت می‌کردیم. با فروش اموال دزدی خانه، زمین و خودروهای مدل بالا می‌خریدیم، حتی برخی پول‌ها را به حساب خانواده و اقوام واریز کرده و از این طریق پولشویی می‌کردیم. البته یکی از خانه‌ها که توقیف شده ارثیه همسرم بود.

در ادامه بقیه اعضای باند نیز به همدستی با او در این دزدی‌های سریالی اعتراف کردند و گفتند خانواده‌هایشان سه میلیارد تومان از اموال سرقتی را پس داده‌اند، اما هنوز 21 میلیارد دیگر ردمال دارند که باید به شاکیان بپردازند.

دختر جوان که عضو این باند بود، گفت: من تکنیسین اتاق عمل یکی از بیمارستان‌‌های دولتی تهران هستم. پسر مورد علاقه‌ام را اتفاقی در بیمارستان دیدم. او می‌گفت پدرش تجهیزات پزشکی می‌فروشد. فریبش را خوردم و دوستی‌مان شکل گرفت. او بی‌آن‌که بدانم طلاهای سرقتی به من هدیه می‌داد. حتی چند بار طلاهایی را که می‌گفت مال مادرش است و به مسافرت رفته به من داد چند روزی از آن نگهداری کنم. من هم قبول کردم، اما نمی‌دانستم این اموال سرقتی است. فریب او را خوردم و این چنین گرفتار شدم.

دیروز با اخذ آخرین دفاع از اعضای این باند، آنها به زندان بازگشتند و پرونده‌شان با صدور جلب به دادرسی به دادگاه ارسال شد.

جام جم

110

کلیدواژه ها:
تومانی  |  سارقان  |  میلیارد  |  محاکمه  |  خانه  |  تهران  |  عکس  | 
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top