|
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ الثلاثاء ٢١ ذو الحجّة ١٤٤١ Tuesday, August 11, 2020
کد خبر: 820119
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۳ - ۱۸:۰۵
تلگراف افشا کرد؛
اقرار نخست‌وزیر سابق انگلیس به دریافت مخفیانه دستمزد از اماراتی‌ها
یک سال بعد از آنکه وی از نخست وزیری بریتانیا کنار رفت و سفیر صلح کمیته چهارجانبه شد، رئیس دفتر او به امارات سفر و با مسئول اجرایی دارایی‌های حاکم ابوظبی دیدار کرد.
تونی بلر و بن زاید اقرار نخست‌وزیر سابق انگلیس به دریافت مخفیانه دستمزد از اماراتی‌ها
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس که مدتی سفیر صلح کمیته چهارجانبه در خاورمیانه بود، در طول مسئولیتش در خاورمیانه به‌طور مخفیانه از امارات پول دریافت می‌کرده است.

 

روزنامه انگلیسی تلگراف از دستیابی به ایمیل‌هایی خبر داده که بر اساس آن‌ها معلوم می‌شود امارات عربی متحده، تونی بلر را به‌عنوان مشاور استخدام کرده بود و مخفیانه به دفتر وی پول پرداخت می‌کرد.

 

به نوشته فارس، بلر میلیون‌ها پوند به‌عنوان دستمزد مشاوره از حکومت امارات و از محل دارایی‌های حاکم ابوظبی پول دریافت می‌کرد.

 

یک سال بعد از آنکه بلر از نخست وزیری بریتانیا کنار رفت و سفیر صلح کمیته چهارجانبه شد، رئیس دفتر او به امارات سفر و با مسئول اجرایی دارایی‌های حاکم ابوظبی دیدار کرد.

 

تلگراف افزوده است: در موارد متعددی ایمیل‌ها نشان می‌دهند تونی بلر برای مشاوره‌ها و برای فعالیت‌هایش به‌عنوان سفیر صلح کمیته چهارجانبه از امارات مبالغ هنگفتی دریافت کرده است.

پرداختی‌های امارات به تونی بلر در دوره‌ای که وی سفیر صلح کمیته چهارجانبه خاورمیانه بود، هرگز در سایت این کمیته آورده نشد؛ در حالی که صفحه‌ای برای منابع مالی دیگر کشورها شامل آمریکا، کانادا و انگلیس در این سایت گنجانده شده است!

 

تلگراف در ادامه خاطرنشان کرده که بعد از تماس‌های مکرر این روزنامه و سؤال‌های متعدد، تونی بلر سرانجام مجبور شد تأیید کند که در دوره فعالیت در خاورمیانه، از امارات به شکل مخفیانه پول دریافت کرده است.

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top