|
پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ الخميس ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤١ Thursday, August 13, 2020
کد خبر: 820160
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۱:۳۰
کمک‌ مالی دولت به نصب انشعابات مسکن‌مهر
عضو هیأت مدیره شرکت عمران پردیس با تأکید بر اینکه وزارت نیرو از نصب انشعاب آب، برق و فاضلاب در واحدهای مسکن مهر عقب است، گفت: علی‌رغم کمک ۸۲۰ میلیارد تومانی دولت برای زیرساخت‌های مسکن مهر به وزارت نیرو متأسفانه نصب انشعاب کُند است.
مسکن1 کمک‌ مالی دولت به نصب انشعابات مسکن‌مهر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  ابراهیم نظری‌نیا  در خصوص اینکه چرا تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر در شهر پردیس کُند است، گفت: وزرای وقت راه و شهرسازی و نیرو طبق توافق‌نامه‌ای با یکدیگر تفاهم کردند که چون وزارت نیرو توان تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر را ندارد، این اقدام برعهده شرکت عمران شهر پردیس باشد.

وی با اشاره به اینکه تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر در فاز 9، 11، 5 و 8 برعهده شرکت عمران پردیس است، افزود: با توجه به این تفاهم‌نامه تمام محاسبات نصب انشعابات انجام شده و تا سال 91 و قبل از شروع دولت یازدهم نصب انشعاب آب، برق و فاضلاب 900 هزار تومان شد.

نظری‌نیا ادامه داد: حال با گذشت این سال‌ها، رشد تورم و براساس مصوبه شورای اقتصاد ابلاغیه‌ای صورت گرفت که این مبلغ به روزرسانی شود.

عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس اضافه کرد: عددها به روزرسانی شد و این مبالغ برای سال 94 حداقل به دو میلیون تومان افزایش یافت. حال با این اقدامات از وزارت نیرو درخواست داریم که با توجه به کمک‌های مالی دولت برای تأمین زیرساخت عقب‌افتادگی نصب انشعابات آب، برق و فاضلاب را جبران کند.

نظری‌نیا خاطرنشان کرد: سال گذشته دولت 1000 میلیارد تومان اعتبار برای تأمین زیرساخت‌ها اختصاص داد که 820 میلیارد تومان آن به وزارت نیرو پرداخت شد.

وی افزود: حال سؤال ما این است که چرا نباید وزارت نیرو برای نصب انشعابات اقدام و هزینه کند؟

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پردیس پیشتر گفته بود احداث زیرساخت‌های مربوط به آب، برق و... به عهده شرکت عمران است و این کار انجام شده،‌ این در حالی است که وزارت نیرو از تحویل این شبکه ها به دلیل دریافت مبالغی اضافه که زیاده‌خواهی است،‌خودداری می‌کند.

وی ادامه داد: برای همین شبکه‌های احداث شده با مشارکت مشاوران وزارت نیرو،‌ متاسفانه برای تحویل این شبکه‌ها مبالغی را می‌خواهد. این در حالی است که ما توانایی پرداخت هیچ مبلغی را ندارد. بر اساس قانون شهرهای جدید شرکت‌های خدمات رسان موظف هستند و وزارت نیرو شبیه همه شهرها باید خدمات را با همان نرخ و همان کیفیت ارائه کند.

فارس

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top