|
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ الأحد ١٣ ربيع الثاني ١٤٤٢ Sunday, November 29, 2020
کد خبر: 820227
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۹:۳۰
پرونده مسکن مهر با تکمیل ۹۰ هزار واحد بسته می‌شود
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: بحث مسکن مهر تقریبا تمام شده و ۹۰ هزار واحد آن باقی مانده که عمده آن‌ها در پرند، پردیس و برخی کلان شهر‌ها وجود دارد.
مسکن1 پرونده مسکن مهر با تکمیل ۹۰ هزار واحد بسته می‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز  به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در نشست مشترک با کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه آینده حمل‌و‌نقل، شهرسازی، صنعت و معدن کشور به بخش ریلی بازمی‌گردد گفت: آینده حمل‌و‌نقل، شهرسازی، صنعت و معدن کشور به بخش ریلی بازمی‌گردد و توجه به این مسأله بسیار مهم است.
اخوندی با بیان اینکه بحث ریل تنها در حوزه باری مطرح نیست بلکه حوزه مسافربری آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: در این حوزه حرف‌های زیادی گفته شده است که با عمل فاصله بسیار زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه 19 میلیون تن فولاد در کشور طی سال جاری تولید شده است، ادامه داد: این میزان از تولید فولاد در بخش حمل‌و‌نقل یعنی 90 میلیون تن بار کل حمل‌و‌نقل ریلی بار ایران 40 میلیون تن بوده است که این مسأله خود یک رکورد محسوب می‌شود.


آخوندی با تأکید بر اینکه وقتی وارد بحث توسعه صنایع و معادن می‌شویم باید به حمل‌و‌نقل ریلی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم، بیان کرد: از حومه تهران به تهران و برعکس سالانه 700 میلیون نفر سفر صورت می‌گیرد که 98 درصد آن با خودرو انجام می‌شود این مسأله باعث ترافیک، ناامنی، آلودگی است.


وی با اشاره به اینکه بحث ما در ریل مسأله حمل‌و‌نقل بار نیست، اضافه کرد: مراکز استان‌ها هیچ چاره‌ای جز اینکه حمل‌و‌نقل آن‌ها بر روی ریل برود ، ندارند که این مسأله نیازمند صورت گرفتن یک کار بزرگ است.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر بتوانیم حمل‌و‌نقل ریلی را برای تهران و حومه ایجاد کنیم حجم تقاضای مسکن در تهران نیز کاسته می‌شود همانند چیزی که در دیگر کشورهای جهان وجود دارد، تصریح کرد: به علت نبودن سیستم حمل و‌‌نقل مناسب، افزایش جمعیت ما بیشتر در مراکز شهرهاست که در برنامه ششم توسعه تشکیل شرکت حمل‌و‌نقل به حومه دیده شده است.
آخوندی با اشاره به اینکه در سال جاری 1800 کیلومتر ریل‌گذاری صورت می‌گیرد، افزود: این اتفاق جدید و بزرگ است که900 کیلومتر آن مربوط به کشیده شدن خط جدید در کنار خط قدیمی است و در حال حاضر 13 هزار کیلومتر ریل نیز در دست ساخت داریم.


وی ادامه داد: خوشبختانه صنایعی وابسته به حمل‌و‌نقل ریلی مانند تولید ریل، تولید واگن و سوزن‌سازی با تمام ظرفیت در حال کار هستند.


وزیر پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه تأمین مالی بخش حمل‌و‌نقل ریلی مهم‌ترین مسأله در آن است ، گفت : پروژه‌های ریلی کشور با همکاری مشترک ایران و برخی کشورها در حال انجام است.
آخوندی با اشاره به اینکه منابع مالی کارهای زیرساختی، ارقام بزرگ هستند و بخش خصوصی توان ورود به آن را ندارند، گفت: منابع بانکی نیز در این زمینه نمی‌توانند ورود کند.


وی با بیان اینکه 1200 پرواز عبوری از آسمان ایران صورت می‌گیرد، تصریح کرد: یک میلیون و 200 هزار تن بار با حمل‌و‌نقل ریلی کشور به کشورهای دیگر منتقل می‌شود.


وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه یک سوم از شهرنشین‌ها در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، بیان کرد: هیچ کدام از این طرح‌ها مانند مسکن مهر پاسخگوی مشکلات مسکن نیست بحث مسکن را باید محله به محله حل کنیم و تمام این بافت‌ها به 2700محله تقسیم شده‌اند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: بحث مسکن مهر تقریبا تمام شده و 90 هزار واحد آن باقی مانده است که عمده آنها در پرند، پردیس و برخی کلان شهرها وجود دارد.

110

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top