|
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ الأربعاء ٩ ربيع الثاني ١٤٤٢ Wednesday, November 25, 2020
کد خبر: 820276
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۰۸:۲۰
سرقت میلیاردی یک باند اینترنتی
فرمانده پلیس شاهرود از دستگیری اعضای یک باند اینترنتی خبرداد که با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و بهره‌جویی از اینترنت داخلی و سیم‌کارت‌های پرسرعت، اقدام به راه‌اندازی خط انتقال تماس تلفنی از خارج به داخل کشور کرده بودند.
اینترنت سرقت میلیاردی یک باند اینترنتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، فرمانده پلیس شاهرود از دستگیری اعضای یک باند اینترنتی خبرداد که با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و بهره‌جویی از اینترنت داخلی و سیم‌کارت‌های پرسرعت، اقدام به راه‌اندازی خط انتقال تماس تلفنی از خارج به داخل کشور کرده بودند.


به گفته وی، هزینه این نوع تماس‌ها به حساب تماس گیرندگان و با تعرفه تماس تلفنی داخلی پرداخت می‌شد.این درحالی بود که انتقال تماس‌ها توسط کلاهبرداران به افراد متقاضی خارج کشور از طریق اینترنت فروخته می‌شد و در نهایت هیچ مبلغی به مخابرات ایران پرداخت نمی‌شد.


فرمانده انتظامی شاهرود گفت: پس از دستگیری اعضای این باند در مشهد و شناسایی نقاط استقرار آنها چند نفر سارقان و کلاهبرداران اینترنتی نیز در شاهرود شناسایی شدند و با اقدامات فنی کارشناسان پلیس فتای شاهرود سیستم مستقر در این شهرستان نیز شناسایی شد و مأموران در بازرسی‌ها عامل این راهزنی اینترنتی را هم دستگیر کردند.

 

سرهنگ اشرفی با اشاره به اغفال صاحب منزلی که سامانه مورد نظر درخانه وی مستقر شده بود، گفت: وی اعتراف کرد در سایت «ش» با دیدن آگهی دعوت به همکاری با گروهی آشنا شده که خود را به نوعی پیمانکار مخابرات در راه‌اندازی سیستم انتقال صوت ارزان برای دانش‌آموزان و دانشجویان معرفی کرده و گفته بودند بزودی دفتری برای استفاده از این سیستم در شاهرود افتتاح خواهد شد و تا آن زمان به صورت موقت در ازای نصب سیستم در منزل وی مبلغی را نیز به صورت اجاره ماهانه محل به نامبرده پرداخت می‌شده.

 

وی درادامه با اشاره به کشف چند دستگاه مودم، سیستم رایانه‌ای و تجهیزات الکترونیکی دیگر از راهزنان اینترنتی گفت: سرانجام با اعزام گروه کارشناسان ویژه شرکت مخابرات به شاهرود و طرح شکایت آنان، پرونده سرقت میلیاردی از پهنای باند شرکت مخابرات در این شهرستان نیز تشکیل که برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.


فرمانده انتظامی شاهرود از شهروندان خواست به هیچ عنوان به کسانی که با عناوین مختلف یا ارائه مدارکی که صحت آنها تأیید نشده، درخواست همکاری یا مشارکت دارند، اعتماد نکنند.

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما RSS آرشیو
Top